• Ubedljiv poraz rukometašica ,,Pančeva“ od ,,Juniora“

Posle dve odigrane utakmice u Super B rukometnoj ligi za žene rukometašice ,,Pančeva“ nisu zabeležile pobedu. U drugom kolu u Hali sportova na Strelištu poražene su od beogradskog ,,Juniora“ iz rezultatom 23:34 (12:19).

Od samog starta gošće iz Beograda su čvrstom igrom i odbrani i brzom tranzicijom iz odbrane u napad nametnule svoj ritam igre i tako onemogućile rukometašicama ,,Pančeva“ da iz pozicionih napada postižu golove iz izgrađenih pozicija. Ovakva igra odrazila se brzo i na rezultat, pošto je ekipa ,,Juniora“ već posle 5 minuta igre imala 4 gola prednosti (1:5). U ovom delu igre nije funkcionisao ni kontranapad domaćih rukometašica, pošto u odbrani nisu uspevale da protivnice nateraju da naprave greške. S druge strane, rukometašice ,,Juniora“ su koristile svaku grešku pančevačkih rukometašice da postignu lake golove. Prednost je postepeno rasla, a kako domaće ni u jednom segnentu igre nisu imale rešenje za igru protivnica na poluvremenu su imale zaostatak od 7 golova (12:19).

U nastavku meča trener Igor Šulović je odlučio da igra flaster odbranu na srednjem beku ,,Juniora“, Nini Ribičić, koja je u orvom poluvremenu postigla 3 gola, ali je bila i glavni organizator igre Beograđanki. Ovaj potez momentalno je doneobrezultat pošto su rukometašic ,,Pančeva“ smanjile prednost gošći na 5 golova (20:25). Ipak, svojim greškama su dozvolile protivnicama da se oslobode pritiska i da se vrate u ritam. Takvom igrom su do kraja susreta su uspele da nanesu ubedljiv poraz ekipi ,,Pančeva“.

U, ne tako napadački raspoloženom, sastavu ,,Pančeva“ golovima su se najviše istakle Maja Radojčin i Marija Milićević sa po 5 postignutih golova. Za razliku od njih gošće iz Beograda su golove postizale iz svih pozicija, a među čak 11 igračica koje su se upisale u listu strelaca, najefikasnija je bila Ivona Lutovac sa 8 golova, dok su 5 postigle Natalija Vasić, Mina Petrović i Nina Ribić.

Posle drugog kola ,,Pančevo“ ima jedan bod, a u narednom kolu igra na gostovanju protiv ekipe ,,Požarevca“.