• Rukometaši ‚‚Dinama“ pobedom počeli sezonu

Na najbolji mogući način su rukometaši ‚‚Dinama“ započeli sezonu, ubedljivom pobedom u duelu sa ekipom ‚‚Zlatara“ iz Nove Varoši rezultatom 33:25 (16:9). Morali su navijači ‚‚žuto-crnih“ da čekaju nedelju dana duže kako bi gledali svoje ljubimce, ali su im oni uzvratili odličnom igrom, dobrim potezima i pobedom.

Kao i njihovi navijači, koji su u velikom broju došli u Halu sportova na Strelištu, čini se da ni rukometaši ‚‚Dinama“ nisu mogli da dočekaju početak sezone, koji je zbog finansijskih problema ‚‚Metalca“ iz Valjeva i odlaganja tog duela, pomeren za nedelju dana. Iz tog razloga, su domaći igrači od prvog sudijskog zvižduka leteli po terenu, stizali da pokriju sve rupe u odbrani, da agresivno iskaču na protivničkog igrača sa loptom, što je u velikoj meri pomoglo sjajno raspoloženom golmanu Nikoli Radovanoviću da odbrani većinu šuteva upućenih ka svom golu. Nakon njegovih intervencija krila, bekovi, ali i pivotmeni ‚‚žuto-crnih“ su u kontranapadima uspevali da postignu brze i lake pogotke, što je oduševljavalo publiku, ali i povećavalo prednost domaćina. U visokom ritmu su odigrali odbranu tokom čitavog susreta, što pokazuje i činjenica da su u prvim 30 minuta primili samo 9 golova

Već posle pet minuta domaćin je imao prednost od 3 gola, (4:1), koju nisu ispuštali, da bi u poslednjih deset minuta prvog poluvremena golovima Vujića, Stojanovića i Komlanova došli do prednosti od 6 golova. Tačku na sjajnu igru domaćina u prvom poluvremenu stavio je kapiten Branko Radanović u poslednjim sekundama ove deonice pogotkom sa gotovo pola terena za 16:9 na poluvremenu.

Ekipa ‚‚Zlatara“ nije ekipa za potcenjivanje, imaju kvalitetan sastav, koji se nijednog momenta nije predavao, pa iako to rezultat ne pokazuje ‚‚Dinamo“ se nije prošetao do pobede. Domaćin je imao prednost od 10 golova u nastavku susreta (22:12 u 38. minutu), ali su gosti iz Nove Varoši serijom od 4:0, uspeli da smanje zaostatak. Ipak, to je bilo sve što su uspeli da urade, jer je trener Ivan Petković tokom ‚‚tajm-auta“ podsetio svoje igrače da meč nije gotov i da moraju svih 60 minuta da igraju na istom nivou. Pokazali su Dinamovci do kraja susreta da u Pančevu nikom neće poklanjati bodove, zaigrali su kao na početku susreta i tako došli do prve pobede u Super B rukometnoj ligi

Pavle Banduka je bio najefikasniji igrač u sastavu domaćih sa 8 golova, povratnik u redove ‚‚Dinama“, Srđan Komlanov 6, a Miljan Bunjevčević 4 gola. U redovima ‚‚Zlatara“ najviše golova je postigao Slaviša Džekulić, 8, dok je Nemanja Bojanović dao 4 gola.

Železnički rukometni klub ‚‚Dinamo“ sa utakmicom manje i dva osvojena boda zauzima peto mesto na tabeli. U narednom kolu ‚‚žuto-crni“ putuju u Leskovac, gde će odmeriti snage sa ekipom ‚‚Dubočice 54″

Na najbolji mogući način su rukometaši ‚‚Dinama“ započeli sezonu, ubedljivom pobedom u duelu sa ekipom ‚‚Zlatara“ iz Nove Varoši rezultatom 33:25 (16:9). Morali su navijači ‚‚žuto-crnih“ da čekaju nedelju dana duže kako bi gledali svoje ljubimce, ali su im oni uzvratili odličnom igrom, dobrim potezima i pobedom.