• “Lavicama” samo set protiv “Spartaka”

U pretposlednjem kolu Vinerštediše Super lige Srbije odbojkašice “Dinama” nisu uspele da iznenade ekipu “NIS Spartaka” iz Subotice. Iako su osvojile prvi set gošće su preokrenule rezultat i odnele tri boda iz Pančeva pobedom rezultatom 3:1 (25:22; 22:25; 17:25 i 13:25).

“Lavice” su igrale odlično u prvom setu, koncentrisano na prijemu, sa malo grešaka u napadu i na servisu i imale su prednost tokom čitavog toka prvog seta. U samoj završnici nisu posustale, uspele su da održe prednost od tri poena i tako dođu do prednosti od 1:0 u setovima rezultatom 25:22.

U drugom setu su ekipe zamenile uloge, “Spartak” je imao prednost, a izabranice Aleksandra Vladisavljeva su pokušavale da smanje razliku. Angažovanijom igrom u polju došle su na poen zaostatka, ali su sa tri greške nesvojstvene iskusnim igračicama omogućile protivniku da izjednači rezultat u setovima identičnim rezultatom.

Gubitak ovog seta, a i mnogo bolja igra “Spartaka” uticao je na dešavanja na terenu. Domaće odbojkašice su psihološki pale, pa su zbog nedostatka koncentracije pravile veliki broj grešaka u prijemu servisa, teže su organizovale napade, a i lošije su pokrivale svoje polje u odbrani. Iskusne igračice “Spartaka” nisu dozvolile da dođe do iznenađenje, već su sigurnom igrom “završile posao” i na taj način nanele “Dinamu” deveti poraz u sezoni.

Najefikasnija igračica susreta je bila bivša igračica “Dinama”, Tanja Sredić sa 17 osvojenih poena (šest blokom). Pratila ju je Marta Drpa sa 14 poena, dok su u domaćem sastavu najefikasnije bile Nina Kocić sa 15 i Jelena Lazić sa 13 poena.

“Dinamo” je i pored poraza zadržao šestu poziciju na tabeli sa 23 boda. U poslednjem kolu prvenstva “Lavice” igraju u Lajkovcu protiv sedmoplasiranog “Železničara”.