• Pobeda odbojkaša “Borca” u Ivanjici

U pretposlednjem kolu Prve lige odbojkaši “Borca” iz Starčeva pobedili su na gostovanju ekipu “Bukovica Putevi” rezultatom 3:1 (25:19; 25:18; 21:25 i 25:13). Sa ova tri boda “Borac” je i definitivno obezbedio opstanak u Prvoj ligi iz koje će se četiri tima preseliti u niži rang takmičenja.

Iako je “Bukovica Putevi” pretposlednja ekipa u prvenstvu, na svom terenu je uvek nezgodan protivnik. Toga su bili svesni igrači “Borca”, pa su meč odigrali veoma koncentrisano i borbeno. Odličnom igrom i prijemom su osvojili prva dva seta, a onda je uspedio pad u igri, koji su Ivanjčani iskoristili da smanje zaostatak u setovima na 2:1. Međutim, iskusni Starčevci su pokazali da je gubitak seta bio samo trenutan pad u igri te su furioznom igrom, lako i ubedljivo rešili treći set u svoju korist za novu pobedu i tri vredna boda.

“Borac” pred poslednje kolo prvensta zauzima sedmo mesto na tabeli sa 28 osvojenih bodova. Ovu sezonu starčevački odbojkaši završavaju sledećeg vikenda utakmicom protiv “Spartaka” iz Subotice na svom terenu.