• Rukometaši ‚‚Dinama“ neprikosnoveni na svom terenu (FOTO)

Rukometaši ‚‚Dinama“ nastavljaju dominaciju Super B ligom. U 14. kolu prvenstva revanširali su se ekipi ‚‚Dubočice 54″ iz Leskovca za poraz u prvom delu prvenstva. Naplatili su taj poraz sa kamatom pobedivši ih rezultatom 32:21 (16:11).

Duel u Hali sportova na Strelištu bio neizvestan samo u prvih 15 minuta, ali kada je domaćin zaigrao u svom stilu sa velikom čvrstinom u odbrani i brzom tranzicijom u polje napada, stvari su došle na svoje mesto. Posle 30 minuta igre ‚‚žuto-crni su imali 5 golova prednosti, a u nastavku su sigurnom igrom postepeno uvećavali prednost i lako i zasluženo ostvarili još jednu u nizu pobedu na svom terenu.

U redovima ‚‚Dinama“ u ovom susretu je bilo dosta šuterski raspoloženih igrača, njih 11 je postizalo golove, a najefikasniji su bili Pavle Banduka i Ivan Radojičić sa po šest. Pratili su ih Jovan Stojanović i Miljan Bunjevčević sa po 4 postignuta gola. Pavle Pavlović je za goste postigao 5 golova.

– Ekipa iz Leskovca je školovana ekipa koja ne pravi tehničke greške, ali smo odigrali jednu stvarno dobru utakmicu, sa dobrom energijom. Odigrali smo odlično u odbrani, opet smo postigli preko trideset golova, što govori da smo u svim segmentima bili dobri. Uspeo sam opet da izrotiram sve igrače, imamo veću širinu na klupi od ostalih ekipa i to nam sigurno pomaže. Nisam zadovoljan samo kako smo odigrali odbranu na početku drugog poluvremena i primili smo pet golova do 39. minuta, ali smo polako povećavali razliku. Moram da napomenem da se ove sezone ništa ne dešava slučajno, momci su sve ovo zaradili i moram da im čestitam na pristupu, energiji i dobrom rukometu, rekao je posle nove pobede trener ‚‚Dinama“, Ivan Petković.

Železnički rukometni klub ‚‚Dinamo“ sigurno drži prvu poziciju na tabeli sa 24 osvojena boda. U narednom kolu pančevačke rukometaše očekuje gostovanje, na uvek neugodnom terenu u Crvenki, ekipi ‚‚Crvenka Jaffe“.