• ‚‚Borac“ bolji i od ‚‚Jagodine“

U 19. kolu Prve odbojkaške lige ekipa ‚‚Borca“ iz Starčeva pobedila je ekipu ‚‚Jagodine“ rezultatom 3:1 (25:17; 23:25; 25:18; 25:11) i ostala u trci za plasman u Superligu Srbije. Trener Dragoljub Stojanović nije izveo na teren najjači sastav, pa su veći deo meča izneli igrači koji imaju manju minutažu, koji su uspeli da protiv osvoje tri boda protiv devetoplasirane ekipe iz Jagodine.

Susret u Hali sportova na Strelištu Starčevci su počeli bez Bojana Poznića na mestu korektora, bez Stefana Vladisavljeva i Davora Miloševića na poziciji primača, a meč na poziciji tehničara nije počeo standardni Saša Rajković. Mladi Simić i iskusni Bojović i Spasojević odigrali su odlično pa je domaćin odličnom igrom protiv ne tako kvalitetnog protivnika lako poveo sa 1:0 u setovima. U drugom setu obe ekipe su dosta grešile i činilo se utvrkivale ko manje želi da osvoji set, pa je u neizvesnoj završnici zahvaljujući greškama ‚‚Borca“, što na prijemu, što u napadu, ‚‚Jagodina“ došla do izjendačenja. Trener ‚‚Borca“ je u igru poslao kapitena Miloševića i tehničara Rajkovića, što je donelo sigurnost domaćem sastavu koji je bez mnogo muke osvojio naredna dva seta i rešio meč u svoju korist, uz osvajanje maksimalnog broja bodova

– Posle pobede u ovom kolu otvorila nam se mogućnost da sami odlučujemo o svojoj sudbini, tačnije da ne čekamo rezultate ostalih ekipa, već da pobedama u poslednje tri utakmice dođemo do sigurnog plasmana na drugu poziciju. Pokušao sam u ovom meču da odmorim neke igrače, ali očigledno da nam nije išlo. Vratio sam nekoliko igrača u igru i to je donelo potreban rezultat, istakao je trener ‚‚Borca“, Dragoljub Stojanović.

Iako plasman ‚‚Borca“ sada zavisi od njih samih, potrebne su im tri pobede u poslednje tri utakmice, što neće biti nimalo lako, jer se sastaju sa ekipama koje se nalaze u vrhu tabele. Prvi sledeći protivnik je petoplasirana ekipa ‚‚Smedereva“, a zatim slede dueli sa liderom ‚‚Jedinstvom“ iz Stare Pazove i drugoplasiranim ‚‚Mladim radnikom“ iz Požarevca. Trener starčevačkog tima je svestan težine zadatka koji je pred njim i igračima.

– Neće nam biti lako, ali nije nemoguće da ostvarimo potreban rezultat. Mi smo te ekipe pobeđivali, osim ‚‚Jedinstva“, ali sa njima smo odigrali odličnu utakmicu. Ovoga puta smo mi domaćini i mislim da smo u toj utakmici favoriti. Nama će najteža utakmica biti ova koja sledi, protiv ‚‚Smedereva“, ako to pregrmimo, mislim da ćemo napraviti dobar rezultat, odnosno onaj rezultat koji nam garantuje bar plasman u baraž za popunu Superlige.

Odbojkaški klub ‚‚Borac“ zauzima 4. mesto na tabeli Prve lige sa 44 boda, jedan manje od trećeplasiranog ‚‚Mladog radnika“ iz Požarevca i dva manje od ‚‚Spartaka“ iz Subotice, koji se nalazi na drugom mestu, dok lider iz Stare Pazove ima 48 bodova.