• Rukometaši ‚‚Dinama” iznenadili ‚‚Vrbas”

Rukometaši pančevačkog ‚‚Dinama” savladali su na gostovanju ekipu ‚‚Vrbasa” rezultatom 27:24 (17:12) u 17. kolu Super B rukometne lige. Da su u odličnoj formi ‚‚žuto – crni” su pokazali pobedivši do sada trećeplasiranu ekipu u prvenstvu.

Ekipa Aleksandara Živkovića zabeležila je petu pobedu u prolećnom delu prvenstva čime se polako udaljava od opasne zone ispadanja. Iako je domaćin u Vrbasu bio favorit, rukometaši ‚‚Dinama” se nisu obazirali na tu činjenicu. Domaćin je imao prednost do 5. minuta meča, kada su gosti golom Spasića izjendačili (3:3). Od tog momenta do kraja prvog dela igre ‚‚žuto – crni” su polako uvećavali prednost, do maksimalnih 7 golova (17:10) koliko je bilo u 26. minutu.

Na početku drugog poluvremena igrači ‚‚Dinama” su imali problema sa realizacijom napada, gotovo 5. minuta nisu postigli gol, pa je ‚‚Vrbas” prišao na dva gola zaostatka (18:16). Ipak, na scenu tada stupa sjajni Uroš Radosavljević, koji je sa četiri vezana gola (tri iz igre i jedan ‚‚sedmerac”), vratio svom timu prednost od sedam pogodaka (23:16). Do kraja susreta domaći rukometaši su uspeli samo da ublaže poraz, pa je ‚‚Dinamo” iz Vrbasa otišao sa dva vredna boda kojima se pomeraju na 7. mesto na tabeli.

Najbolji strelac susreta bio je Uroš Radosavljević, krilo ‚‚Dinama” sa 10 postignutih golova, dok je u sastavu ‚‚Vrbasa” Šajin je postigao 9 pogodaka, a Samardžić 5.

U narednom kolu ‚‚Dinamo” na svom terenu dočekuje ekipu ‚‚Mokre Gore” iz Zubinog Potoka.