• Pobeda ‚‚Dinama” u 90. minutu; ‚‚remi” ‚‚Železničara” u Vršcu

Fudbaleri ‚‚Dinama” su pogotkom Aleksandra Stojanovskog u 90. minutu savladali ekipu ‚‚Sente” rezultatom 2:1 (1:0) u 22. kolu Srpske lige. Ovog proleća mlada ekipa ‚‚Dinama” je pokazala da igra mnogo bolje u susretima sa bolje plasiranim ekipama na tabeli, što pokazuje i ova pobeda protiv drugoplasiranog tima prvenstva.

Utakmica između fudbalera ‚‚Dinama” i ‚‚Sente” odigrana je na Gradskom stadionu u Pančevu po kišovitom i prohladnom vremenu, ali domaćim igračima to nije smetalo da sa dva gola u završnicama poluvremena dođu do važnih bodova. Domaćin je poveo u 40. minutu pogotkom Dragana Dašića, da bi gosti u 54. minutu preko Milivojeva poravnali rezultat. ‚‚Brzom vozu” je pobedu i nagradu za dobru igru u ovom susretu obezbedio Aleksandar Stojanovski golom u 90. minutu.

Ekipa ‚‚Dinama” sada ima 31 osvojen bod i zauzima 8. mesto na tabeli Srpske lige. Sledeći meč ekipa trenera Žarka Todorovića igra u Zrenjaninu protiv ‚‚Banata”, koji zauzima 12. poziciju na tabeli, sa 5 bodova manje od ‚‚Dinama”.

Za razliku od fudbalera ‚‚Dinama” koji iz kola u kolo igraju sve bolje, fudbaleri ‚‚Železničara” u Banatskoj zoni igraju promenljivo, iako imaju najkvalitetniji sastav u ligi. Ovog vikenda nisu uspeli da izvuku više od boda u susretu sa ‚‚Vršac Junajtedom”. Susret u Vršcu je završen rezultatom 1:1.

Popularna ‚‚dizelka” sada ima 42 boda i prva je na tabeli, ali drugoplasirana ekipa ‚‚‚Kozare” iz Banatskog Velikog Sela ima priliku da je pretekne na tabeli ukoliko u nedelju u Starčevu savlada ekipu ‚‚Borca”.