• Pobeda fudbalera ‚‚Železničara” u derbiju Banatske zone

Oko 300 navijača došlo je Sportski centar ‚‚Mladost” kako bi bodrilo svoje ljubimce, fudbalere ‚‚Železničara” u borbi za plasman u Srpsku ligu. Za razliku od prethodnih utakmica koje su igrali na svom terenu, ovoga puta publika je videla prelep fudbal u predstavi svojih igrača. Može se reći da su se kockice konačno složile i da su fudbaleri ‚‚Želje” na terenu danas pokazali da kao tim zaslužuju prvo mesto na tabeli i epitet najkvalitetnije ekipe u ligi. Tokom čitavog toka meča domaćin je kontrolisao stvari na terenu, lopta je pravovremeno i tačno išla od ‚‚noge do noge”, a gol je u prvom delu utakmice sve vreme ‚‚visio u vazduhu”. Posle brojnih prilika pred golom ‚‚Borca” iz Sakula, u 36. minutu u kaznenom prostoru se odlično snašao mladi Ljubo Sarić i svom timu doneo prednost – 1:0. Iako su imali još nekoliko izglednih prilika poluvremen je završeno minimalnim vođstvom domaćih fudbalera.

Trener Siniša Radulović je u nastavku susreta od svojih igrača zahtevao da nastave sa napadima, kako bi što pre uvećali prednost. Najveća opasnost po gol ‚‚Borca” dolazila je sa bokova, ali u kaznenom prostoru domaći igrači nisu imali dovoljno koncentracije. U 73. minutu Tošića je prilikom prodora u kaznenom prostoru nepotrebno oborio Milan Milankov, da bi kapiten Željko Stajčić pogotkom sa 11 metara udvostručio prednost ‚‚Železničara”. Samo nekoliko minuta kasnije, u 80. minutu Nebojša Arbutina je postavio konačnih 3:0, posle odličnog prodora i asistencije Sarića.

– Ovo je bila veoma teška utakmica, pravi derbi. Dobro smo ušli u utakmicu i na terenu uradili sve što nam je trener rekao. Mislim da smo na vreme postigli gol u prvom poluvremenu, imali smo još par stopostotnih šansi, ali lopta nije htela u gol. Nastavili smo da napadamo i u drugom poluvremenu postigli još dva pogotka. Polako, iz kola u kolo, forma ide uzlaznom putanjom, ‚‚ulazimo” polako u pas igru koju smo vežbali tokom cele sezone, stvaramo sve više šansi, realizujemo ih i to daje rezultate. I dalje smo prvi na tabeli, gde sam siguran da ćemo ostati do kraja sezone, rekao je posle susreta, Željko Stajčić, kapiten FK ‚‚Železničar”.

U narednom kolu Pančevci gostuju u Kovinu gde će odmeriti snage sa ekipom ‚‚Radničkog”, koja ima 30 bodova i bori se za opstanak u ovom rangu takmičenja.

– ‚‚Radnički” je čvrsta ekipa, dobili su novog trenera, Pančevca, koji zna da postavi igru, ali mislim da uz našu ovakvu igru i zalaganje ni tamo neće biti problema, dodao je Stajčić.

‚‚Železničar” ima 45 bodova i zauzima prvo mesto na tabeli, dok im ekipa ‚‚Kozare” iz Banatskog Veliko Sela ‚‚diše za vratom” sa samo dva boda zaostatka.