• Pančevački triatlonci osvojili 17 medalja na Adi Ciganliji

Na beogradskoj Adi Ciganliji 31. maja održano je Prvenstvo Srbije u dugom triatlonu (poluajronmen), kao i 7. Kup Beograda u akvatlonu, koji su organizovali Triatlon savez Beograda i klubovi ‚‚Tri4U” i ‚‚Mihajlo Pupin”. Na takmičenju je nastupilo 150 triatlonaca i triatlonki iz Srbije, Crne Gore i Švedske, među kojima je bilo čak 46 takmičara Triatlon kluba ‚‚Tamiš”. U veoma jakoj konkurenciji osvojili su 17 medalja: 9 zlatnih, 4 srebrne i 4 bronzane medalje.

Beograd je bio domaćin drugog Prvenstva Srbije u dugom triatlonu, koji je u svetu poznat pod imenom ‚‚poluajronmen” (Half Ironman). Ovu trku, ukupne dužine 113 kilometara, čine tri deonice – 1.9 km plivanja, 90 km vožnje bicikla i 21.1 km trčanja. Zbog velikih fizičkih napora koje iziskuje ovakva trka u njoj su pravo učešća imali samo seniori i seniorke. U najjačoj, apsolutnoj konkurenciji, trener i takmičar TK ‚‚Tamiš” Marjan Lukuć osvojio je bronzanu medalju, dok je u svojoj starosnoj kategoriji (od 40 do 44 godine), zauzeo prvo mesto. Pančevački triatlonci uspeha su imali i u ostalim starosnim kategorijama, pa je tako u kokkurenciji takmičara od 30 do 34 godine Vladimir Riling osvojio srebrnu medalju, dok je Ivan Bon zauzeo prvo mesto u kategoriji od 35 do 39 godina.

Prvakinja Srbije u triatlonu i najbolja takmičarka ‚‚Tamiša”, Vida Medić, učestvovala je u takmičenju štafeta na dugom triatlonu. Ona je bila zadužena za plivačku deonicu, a mešovita štafeta sa kojom se takmičila osvojila je prvo mesto. U muškim štafetama Tomislav Novović je vozeći bicikl pomogao svojoj ekipi da osvoji srebrnu medalju.

Triatlonci ‚‚Tamiša” iz mlađih uzrasnih kategorija, kao i rekreativci proverili su svoju trenutnu formu na Kupu Beograda u akvatlonu (plivanje i trčanje), a najsjajnije odličje osvojio je junior Petar Ivačković. U konkurenciji mladih nada Bogdan Jelača je takođe bio prvi, dok je treće mesto zauzeo Luka Gligorić. U konkurenciji nada prvo mesto u kategoriji A pripalo je Dušanu Stojadinoviću, drugi je Vanja Isevski, dok je treće mesto kod devojčica osvojila Anja Davidović. Zlatnom medaljom u konkurenciji nada kategorija B okitila se Aleksija Kocić, dok je kod dečaka bronzu u toj kategoriji osvijio Đorđe Racić.

Uspešan nastup na akvatlonu imali su i ‚‚Tamiševi” rekreativci koji su osvoji tri medalje u obe konkurencije. Prvo mesto pripalo je Jeleni Popović kod devojaka, dok su u konkurenciji muškaraca treneri Kosta Mirković i Nikola Vincer osvojili prva dva mesta.

Uspešan nastup pančevačkih triatlonaca na takmičenjima u Beogradu predstavlja sjajnu uvertiru za ono što ih očekuje 7. juna, kada će nastupati u svom gradu, na 22. Pančevačkom triatlonu.