• ‚‚Partizan” sa pola snage savladao ‚‚Tamiš”

U 13. kolu Superlige Srbije u punoj Hali sportova na Strelištu košarkaši ‚‚Partizana” bili su bolji od ‚‚Tamiša” rezultatom 82:50 (17:12; 24:13; 22:10; 19:15). Gosti su svojim kvalitetom i dobrim procentom šuta, uz dominaciju pod koševima lako savladali poslednjeplasirani ‚‚Tamiš”.

U pretoploj Hali sportova na Strelištu uz sjajnu atmosferu na tribinama domaći košarkaš, bez najboljeg strelca Košarkaške lige Srbije, Dragana Kruščića, pružali su ozbiljan otpor ‚‚Partizanu” samo u prvoj četvrtini, tokom koje su imali i prednost (6:3 i 10:9), ali je prvak Srbije brzo došao do svoje igre, pa je u 14. minuta imao dvocifrenu prednost (14:25), iako je u ovom susretu igrao bez Eda Murića i kapitena Dragana Milosavljevića.

Kako su gosti na poluvremenu imali prednost od 16 poena (25:41), trener Duško Vujošević je tokom većeg dela drugog poluvremena odmarao Mačvana, Milutinova, Pavlovića i Tepića, ali su mladi igrači ‚‚Partizana” pružili odlične partije. Prednost gositiju je polako rasla, a ‚‚Tamiš” nije imao snage da do kraja susreta spreči ubedljivi poraz. Domaći košarkaši su igrali dobro, trudili su se, ali je visoki poraz od prvaka Srbije u ovim okolnostima realan.

Mladi igrači ‚‚Partizana” su opravdali ukazano poverenje trenera Vujoševića, pa je Nemanja Bezbradica bio najefikasniji igrač susreta sa 14 postignutih poena. Vanja Marinković je postigao 12, a Mihajlo Andrić i Boris Dalo po 11. Na trećoj utakmici za redom u redovima ‚‚Tamiša” najviše se istakao Vuk Ivanović sa 12 poena, Kesar je postigao 7, a Manojlović 6 poena.

‚‚Tamiš” će Superligu Srbije definitivno završiti na poslednjem mestu na tabeli, jer kolo pre kraja ima samo jednu pobedu. Taj trijuf ostvarili su u duelu sa ekipom ‚‚Konstantina”, sa kojom se sastaju u poslednjem kolu, u četvrtak, 4. juna, u dvorani Sportskog centra ‚‚Čair” u Nišu.