• Remi rukometašica ‚‚Pančeva” na kraju sezone

Poslednji meč u Mini Prvoj rukometnoj ligi za žene rukometašice ‚‚Pančeva” i ‚‚Sloge” iz Petrovca na Mlavi završen je bez pobednika, rezultatom 28:28 (14:13). Iako su gošće iz Petrovca na Mlavi u poslednjim momentima utakmice imale priliku da iz ‚‚penala” savladaju ‚‚Pančevo”, Sanja Pavlović je sjajnom odbranom donela bod svom timu. Pre početka susreta znalo se da će Pančevke takmičenje u Mini ligi završiti na trećem mestu i naredne sezone se nadmetati u Super B rukometnoj ligi.

Da će ovo biti pravi derbi susret Mini lige bilo je jasno od samog početka susreta u Hali sportova na Sterlištu između drugoplasirane i trećeplasirame ekipe na tabeli. Tokom prvog poluvremena ekipe su se konstantno smenjivale u vođstvu, a da nijedan od rivala nije imao više od dva gola prednosti (2:4; 7:5; 8:10). U samoj završnici ovog dela igre domaće igračice su još jednom uspele da preokrenu rezultat, pošto su odličnom odbranom od 20. minuta osujetile napade ‚‚Sloge”, dok su sa druge strane terena, pravovremenim, preciznim dodavanjima, lako pronalazile otvorene pozicije za šut iz kojih su pogađale gol protivnika. Na isteku 30. minuta Svetlana Ničevski je iz ‚‚sedmerca” svom timu donela gol prednosti (14:13).

Domaće igračice su u nastavku došle do dva gola prednosti (17:15), ali je ekipa ‚‚Sloge”, koja je u ovom susretu imala znatno više igračica na raspolaganju, uz nekoliko sumnjivih sudijskih odluka na stetu ‚‚Pančeva”, i golovima iz drugog ili trećeg napada došla do preokreta i maksimalne prednosti u ovom meču – 20:23. Ipak, ekipa ‚‚Pančeva” se nije predavala, Maja Radojčin je postizala golove iz veoma teških pozicija, često ‚‚pod faulom”, dok je na drugoj strani Sanja Pavlović uspela da odbrani nekoliko ‚‚žicera” gošćama iz Petrovca, pa se u poslednji minut ušlo pri rezultatu 27:27. Obe ekipe su iskoristile svoje napade, pa je gošćama ostalo dvadesetak sekundi za poslednji napad u kojem su uspele da iznude ‚‚sedmerac”. Međutim, Sanja Pavlović je odbranila svoj gol, pa su ekipe, možda i najpravednije, podelile bodove.

– I ova utakmica je pokazala da smo u prethodne dve godine odlično radili i napravili odličan rezultat, da smo imali sjajnu sezonu i da smo ovih 60 minuta izgarali na terenu. Igrali smo sa šest igrača u ovako teškom meču, protiv ekipe koja je druga na tabeli i koja zasluženo ulazi u Super A ligu. Moram da napomenem da su moje igračice odradile odličan posao ove sezone, da smo i u Mini ligi igrali dobro i podatak da smo u 33 utakmice zabeležili samo 3 poraza i samo jedan remi je za nas sjajan rezultat i čestitam mojim devojkama na ovakvom uspehu. Ispunili smo glavni cilj prvim mestom u Prvoj ligi i plus smo uspeli da budemo u samom vrhu u Mini Prvoj rukometnoj ligi,

ocenio je na kraju sezone trener ‚‚Pančeva”, Ivan Petković.

U poslednjem kolu Mini lige rukometašice ‚‚Sloge” nisu imale odgovarajuće rešenje za odličnu igru Maje Radojčin, koja je bila izuzetno šuterski raspoložena, što pokazuje njenih 11 golova u mreži Petrovčanki. Pored nje istakla se i kapiten Svetlana Ničevski sa 7 pogodaka (6 golova iz ‚‚sedmeraca”). U redovima ‚‚Sloge” najefikasnije su bile Dea Aleksić i Jelena Terzić sa 6 pogodaka, a pratila ih je Jelena Končar sa 5 postignutih golova.

Posle 11 meseci priprema, treninga i naporne sezone ekipa ‚‚Pančeva” je takmičenje u Mini Prvoj rukometnoj ligi završila na trećoj poziciji na tabeli sa 17 osvojenih bodova, pa će se sledeće sezone takmičiti u novoformiranoj Super B rukometnoj ligi za žene.