• Peto mesto za Anju u finalu, karta za Rio i državni rekord

U finalnoj trci Svetskoj juniorskog prvenstva u disciplini 400 m mešovitim stilom, Pančevka Anja Crevar zauzela je 5. mesto i oborila svoj dosadašnji i apsolutni rekord Srbije u ovoj disciplini. Trku je završila za 4 minuta, 43 sekunde i 36 stotinke, što je za više od dve sekunde bolje od prethodnog rekorda (4:45:84).

Odličan rezultat u finalu petnaestogodišnjoj Pančevki je doneo i olimpijsku A normu (4:43:46) , što znači da će se Anja naredne godine nadmetati na najvećoj i naprestižnijoj sportskoj manifestaciji, Olimpijskim igrama u Rio de Ženeiru.

Tokom većeg dela trke, tačnije do završetka leđnog segmenta trke (drugih 100 m), članica „Tamiša“ je držala treću pozicu, da bi tokom prsnog dela trke pala na četvrtu poziciju. U poslednjim metrima Anja je za 16 stotinki izgubila 4. mesto od Amerikanke Bruk Ford, ali je i pored toga ostvarila odličan rezultat u konkurenciji starijih plivačica. Prvo mesto uz novi svetski juniorski rekord (4:39:01) pripalo je Britanki Rouzi Rudin, srebrnu medalju je osvojila njena sunarodnica Džordžija Kouts, dok je treće mesto zauzela Afrika Zamorano iz Španije

Anja Crevar na Prvenstvu sveta u Singapuru nastupa i u disciplinama 200 m mešovitim stilom i 200 m delfin. Drugog dana takmičenja, u sredu, 26. avgusta plivaće u kvalifikacijama discipline 200 m delfin stilom, dok su kvalifikacije u disciplini 200 m mešovitim stilom na programu u petak, 28. avgusta.