• ATLETIKA: Strahinja i Marija osvojili medalje na Državnom prvenstvu

Da AK ,,Dinamo“ ne treba da se brine o naslednicima sadašnjih reprezentativaca pokazali su uspešni nastupi naših mladih atletičara na Prvenstvu Srbije za mlađe i starije pionire. Mladi aletičari su proteklog vikenda dostojno reprezentovali svoj klub kao i grad Pančevo i osvojili dve medalje

Zlatnu medalju i titulu prvaka Srbije na 800m( 2.22,70) osvojio je Strahinja Stevšić. Od samog početka trke krenuo je napred i do kraja trke bio je ubedljivo najbolji. Ni u jednom delu trke njegova pobeda nije dolazila u pitanje.

Drugu medalju i to srebrnu osvojila je Marija Mrkela koja je u trci na 600m rezultatom od 1.44,77 u samom cilju izgubila zlato.Popravila je svoj lični rekord za 8 sekundi trčala pošteno i hrabro, ali je ipak neiskustvo bilo protiv nje. Ona je mlađa godinu dana od svojih rivalki tako da je ovaj uspeh još veći.

– Uspeh ovo dvoje atletičara su pravi pokazatelj da su trenutno najperspektivniji, a i najbolji mladi atletičari u Pančevu. Mi smo u klubu ponosni na njih kao i na celu atletsku školu ,,Dinama” iz koje izlaze reprezentativci Srbije, naglasio je trener Ljupčo Cvetkovski.

Mnogo ličnih rekorda, ali pre svega zalaganje na samom takmičenju su pravi pokazatelj dobrog rada u atletskoj školi ,,Dinama” iz Pančeva, grada koji nema upotrebljivu atletsku stazu.

Da AK ,,Dinamo“ne treba da se brine o naslednicima sadašnjih reprezentativaca pokazali su uspešni nastupi naših mladih atletičara na Prvenstvu Srbije za mlađe i starije pionire. Mladi aletičari su dostojno reprezentovali svoj klub kao i grad Pančevo i osvojili dve medalje