• Čaba Silađi u finalu Svetskog prvenstva

Plivač ‚‚Tamiša“, reprezentativac Srbije, Čaba Silađi izborio je plasman u finale discipline 50 m prsnim stilom na Svetskom prvenstvu u Kazanju. Ovaj dvadesetpetogodišnjak je polufinalnu trku završio za 27 sekundi i 19 stotinki i u ukupnom plasmanu zauzeo 7. mesto.

Trećeg dana plivačkih nadmetanja na Svetskom prvenstvu, Srbija je u bazenu ‚‚Kazanj Arene“ imala dva predstavnika, Čabu Silađija u disciplini 50 m prsno i Velimira Stepanovića u disciplini 200 m slobodnim stilom. Stepanopviću nije pošlo za rukom da se plasira u finale, dok je Čaba ovog popodneva uspeo da se domogne jednog finala, pošto u nedelju nije uspeo da prođe dalje od polufinala u disciplini 100 m prsnim stilom. Interesantno je to što je plivač, koji trenira sa trenerom Sebastijanom Higlom, i kvalifikacionu i polufinalnu trku završio sa istovetnim vremenom, 27.19, i tako postao prvi prestavnik naše zemlje koji će se boriti za medalju na ovogodišnjem Prvenstvu sveta.

Finale discipline 50 m prsno na programu je sutra, 5. avgusta, u popodnevnim časovima