• Dinamo upisao i osmu pobedu u sezoni

Rukometni klub „Dinamo“ ostvario je pobedu u 10. kolu Superlige Srbije, sinoć u Hali na Strelištu, portiv „Sloge“ iz Požege rezultatom 28:23, na poluvremenu (12:11). Nakon odličnog početka i vođstva od 6:0 u prvih 8 minuta, „Dinamo“ je dozvolio „Slogi“ da se vrati u meč i izjednači na 9:9. Od polovine drugog poluvremena domaći su zaigrali čvršće u odbrani i u tom trenutku prelomili utakmicu u svoju korist.

Petar Žujović je sa 6 golova bio najefikasniji u timu „Dinama“.

„Žuto-crni“ su tako upisali i osmu pobedu u najelitnijem takmičenju u Srbiji.

Utakmica je bila teška baš kao što sam i očekivao. Ekipa „Sloge“ je iskusna i dugo igra zajedno. Imaju ozbiljan budžet i ozbiljno rade, a igraju i Evropu. Hteo bih da čestitam mojim momcima na dobrom izdanju i na jako bitnoj pobedi, koja nam mnogo znači u ostvarenju naših snova, a to je ulazak u plej-of. Imamo puno povređenih igrača i time je ova pobeda još veća. Rekao je nakon pobede trener „Dinama“, Ivan Petković.

Čestitao bih ekipi „Sloge“ na fer igri. Mi smo u prvom poluvremenu odigrali odlično u napadu u prvih nekoliko minuta. Nakon toga smo da li zbog zamora ili nečeg drugog znatno pali u igri. Drugo poluvreme smo otvorili malo bolje. Povezao sam nekoliko intervencija na golu, gde sam se ja tu probudio, za razliku od prvog poluvremena koje sam odigrao poprilično loše. Na kraju bih čestitao i mojim saigračima na „fajterskoj“ borbi.“ Rekao je Radule Radulović golman „Dinama“.

Pančevački rukometaši sada imaju 16 bodova, samo bod manje od prvoplasirane Crvene zvezde. U narednom kolu„Dinamo“ gostuje u Kostolcu, gde će se sastati sa uvek neugodnim „Rudarom“.