• Drugi poraz ‚‚Mladosti“ od ‚‚Spartaka“

PANČEVO, 3. avgust – Vaterpolisti ‚‚Mladosti“ pretrpeli su drugi poraz od ekipe ‚‚Spartak Prozivke“ u ovoj sezoni Druge lige. U 7. prvenstvenom kolu ekipa iz Subotice je slavila rezultatom 7:12 (1:4; 3:2; 1:0; 2:6). Posle ovog susreta ekipa ‚‚Mladosti“ i dalje zauzima treće mesto na tabeli sa 9 osvojenih bodova.

Na otvorenom bazenu Sportskog centra ‚‚Strelište“, u 7. kolu odigran je derbi susreta Druge lige grupe ‚‚Sever“ između dve ekipe koje se bore za plasman u ‚‚plej-of-u“. Domaća ekipa ‚‚Mladosti“ slabije je ušla u meč, što su iskusni igrači iz Subotice maksimalno iskoristili i došli do ubedljive prednosti već u prvoj četvrtini – 0:4. Međutim, pančevački vaterpolisti se nisu predavali, već su zaigrali čvršće u odbrani i do kraja prvog poluvremena uspeli da smanje prednost ‚‚Spartaka“ na dva gola zaostatka – 4:6. U trećoj deonici odbrane su bile na visini zadatka, čvrsto se igralo na obe strane bazena, golmani su imali prilike da sjajnim intervencijama sačuvaju svoj gol, a po koja greška i jednog i drugog tima dopinela je da ovo bude četvrtina sa najmanje postignutih golova. Jedini pogodak, i to za domaćina postigao je Baroš i približio svoj tim na samo gol zaostatka (5:6). Domaćin je u poslednjoj deonici uspeo da izjednači, ali su taj pogodak sudije poništile, smatrajući da su domaći igrači povredili prostor od dva metra ispred protivničkog gola. Posle toga domaći igrači nisu više imali snage da naprave preokret, pa je iskusnija i fizički bolje pripremljena, ekipa ‚‚Spartaka“ brzom serijom od 5:0 rešila pitanje pobednika, ali najverovatnije i prvoplasirane ekipe na kraju prvenstva.

Najefikasniji u domaćem sastavu je bio Đorđe Stavrevski sa tri postignuta gola, Baroš je postigao dva, a po jedan su dali Gojsović i Zečević. U redovima ekipe iz Subotice Katić, Šormaz, Vučković, Vasić i Bogdanović su postigli po dva gola, dok su Popović i Hurvački dali po jedan.

Posle sedmog kola ‚‚Spartak“ je zadržao prvo mesto na tabeli sa 15 bodova, ‚‚Jezero“ iz Bele Crkve zauzima drugo mesto sa 13, dok je ‚‚Mladost“ sa skorom od tri pobede i tri poraza treća sa osvojenih 9 bodova

Pančevački vaterpolisti sledeći meč u prvenstvu igraju u subotu, 6. avgusta, u Požarevcu protiv poslednjeplasirane istoimene ekipe.