Džudo

Džudisti „Dinama" osvojili 9 medalja prethodnog vikenda

Pančevo, Uto, 18/10/2016 - 14:41
Tanja Marin

U organizaciji Džudo kluba „Cement“ iz Beočina održan je 7. međunarodni džudo „Trofej Beočina“ na kom je učestvovalo 46 klubova, sa 481 takmičarom, iz 5 zemalja (Grčka, Bugarska, Hrvatska, BIH i Srbija). Džudo klub „Dinamo“ predstavljalo je 14 takmičara, koji su osvojili 7 medalja: 4 zlatne, 2 srebrne, 1 bronzanu. Mlađi pioniri su osvojili pehar za najuspešniju ekipu mlađih pionira, a Mateja Zubović je izvučen kao dobitnik bicikla – nagrade za koju su nominovani isključivo pobednici kategorija.

Pregled osvojenih medalja:

Poletarci (U11)

Zlatne: Mateja Stojanovski (-20 kg), Mateja Zubović (-42 kg)

Srebrne: Đorđe Jakimovski (-42 kg)

Mlađi pioniri (U13)

Zlatne: Andrijana Krtenić (-28), Filip Francuz (-34 kg)

Srebrne: Vladimir Bogdanovski (-34 kg)

Bronzane: Jelena Stojanovski (-28 kg)

Zlatna medalja za veterana Slavka Stanišića

U Sportskom centru „Šumice" održan je međunarodni turnir za veterane „BELGRADE MASTERS ". Nastupalo je oko 70 takmičara iz 4 zemlje. Veteran DžK „Dinamo", Slavko Stanišić, osvojio je prvo mesto u kategoriji M6 +100 kg.

Bronza za Mladena Bulju

U Sportskom centru „Šumice" proteklog vikenda održan je i 17. međunarodni Balkan open „Zvonko Osmajlić". Nastupalo je 66 takmičara iz 4 zemlje, a Džudo klub „Dinamo" je predstavljao Mladen Bulja. On je kategoriji seniora preko 100 kilograma osvojio bronzanu medalju.

Najnovije vesti

Srbija

Stižu pozivi za vojne vežbe

Portparol Ministarstva odbrane Jovan Krivokapić kaže da vojna obaveza traje do 65. godine, a da je plan Vojske Srbije da pripadnike rezervnog sastava poziva na vežbe jednom u pet godina. Pozivi za