• Košarkaši „Dinama“ ubedljivi protiv „Pinka“

U prvom meču trećeg kola Druge muške regionalne lige košarkaši „Dinama“ na bili su bolji od ekipe „Pinka“ iz Šimanovca i tako zabeležili drugu pobedu u sezoni. Pred svojim navijačima u Hali sportova na Strelištu pančevački košarkaši su slavili rezultatom 92:44 (26:7; 18:17; 25:10; 23:10).

Domaći košarkaši su od početka susreta zaigrali čvrsto i agresivno, što im je omogućilo da brzo dođu do visoke prednosti, a kako su protivniku dozvolili da postigne samo 7 poena u prvih deset minuta bilo je jasno da će ovo za njih biti lak posao, ukoliko zadrže ozbiljan pristup igri. Malo su posustali u drugom periodu, ali i dalje su zadržali visoko vođstvo i tako raspršili nade protivnika da može da učini nešto više u ovom susretu. U nastavku nisu odustajali od čvrste odbrane, pa je njihova prednost rasla iz minuta u minut i samo je ostalo pitanje sa kolikom razlikom će ostvariti drugu pobedu u sezoni.

Košarkaši „Dinama“ imaju utakmicu manje od svojih rivala. Sa dve pobede su osvojili četiri boda i nalaze se u vrhu tabele. U narednom kolu „Dinamo“ će ponovo igrati pred svojim navijačima i to lokalalni derbi, pošto će snage odmeriti sa košarkašima „Jedinstva“ iz Kačareva.