• Lukić prvak Srbije i u sprint triatlonu. Dvanaest medalja za Pančevce

Takmičari Triatlon kluba Tamiš osvojili su dvanaest medalja i poneli tri naslova prvaka države na Prvenstvu Srbije u triatlonu koje je održano 19. avgusta u Somboru. Zlatnim medaljama okitili su se Marjan Lukić u kategoriji takmičara starih od 40 do 45 godina, Stefah Jelača (početnici) i Vojin Davidović (mlade nade).

Srebrne medalje osvojili su: Aleksa Kežić, Anja Davidović i Igor Vuković, a bronzane Stefan Birka, Bogdan Jelača, Luka Gligorić, Vladimir Kokanov, Darija Đorđević i Vanja Kurtović.

Sprint triatlon je disciplina koja podrazumeva 0,75 km plivanja, 20 km vožnje bicikla i 5 km trčanja.