• Odbojkaši ‚‚Borca“ izgubili u finalu Kupa Vojvodine

U finalu Kupa Vojvodine koje je odigrano u Hali sportova na Strelištu ekipa subotičkog ‚‚Spartaka“ savladala je posle velike borbe domaći ‚‚Borac“ iz Starčeva rezultatom 2:3 (25:23; 16:25; 25:19; 23:25 i 10:15) i tako obezbedila mesto u osmini finala Kupa Srbije. Starčevci su imali prednost od 2:1 u setovima, ali su gosti iz Subotice, koji se kao i ‚‚Borac“ ove sezone nadmeću u Prvoj ligi imali više koncentracije u završnici meča, iskoristili su greške protivnika i pokazali da su u ovom trenitku u boljoj formi od svojih protivnika.

Odbojkaši ‚‚Borca“ su igrali dobro u naletima, ali u ovom finalu Kupa Vojvodine, protiv ‚‚Spartaka“ nisu uspeli da održe nivo igre na visokom nivou tokom čitavog meča, što ih je i koštalo trofeja. Posle velike borbe u prvom setu, koji je domaćin dobio u samoj završnici, igrači ‚‚Spartaka“, dobili krila i furioznom igrom i dobrim servisima poremetili prijem Starčevaca, što je dovelo do njihovih čestih grešaka u fazi napada i velikog broja osvojenih poena iz kontranapada gostiju iz Subotice. Ubedljivo su rešili drugi set u svoju koristi (16:25) i došli do izjednačenja. Ponovo su domaći odbojkaši leteli po terenu u trećem setu, uspevali su sve da stignu, što ih je uz dobar servis, blok i uspešne napade sa svih pozicija dovelo na set do titule osvajača Kupa Vojvodine. Četvrti set je bio resudan po ishod ovog meča, pošto su se ekipe dva puta smenjivale u vođstvu. ‚‚Spartak“ je sredinom deonice imao ubedljivu prednost (16:21), ali su igrači ‚‚Borca“ predvođeni, Radom Spasojevićem i odličnim servisima Vladimira Kneževića došli na poen zaostatka (22:23), ali su gosti ipak osvojili četvrti set. Psihološki su tada prelomili meč i u petom setu, staloženom i koncentrisanom igrom, bez mnogo grešaka, zasluženo osvojili Kup Vojvodine.

– Čestitam ekipi ‚‚Spartaka“ na sasvim zasluženoj pobedi. Za nas je ovo bila još jedna utakmica u sklopu priprema za predstojeću sezonu i ono što nam je najvažnije u ovoj sezoni – borba za prvenstvene bodove. Iskoristili smo ovu priliku, da vidimo gde smo trenutno u ovoj fazi priprema, pošto su oni uz nas najveći kandidati za prvo mesto i ulazak u Superligu Srbije. Momci su pružili najbolje, bilo je tu oscilacija u igri, ali imamo još dve nedelje, koliko je dovoljno da sve dovedemo u red i mislim da će sve biti u redu kada bude počela borba za bodove, istakao je posle poraza u finalu Kupa Vojvodine Vojislav Pavlović, trener OK ‚‚Borac“.

Takmičenje u Prvoj odbojkaškoj ligi počinje 17. oktobra, a do tada će Starčevci odigrati još dve ili tri prijateljske utakmice, kako bi u potpunosti bili spremni za početak takmičenja i borbu za sam vrh tabele.