• PANČEVO: Fudbaleri Železničara ne posustaju

U 27.kolu Prve lige Srbije pobedili su na svom terenu još jednog direktnog konkurenta za opstanak u ligi. Savladali su Dinamo iz Vranja sa 2:0 (0:0). Utakmicu su obe ekipe počele veoma oprezno.

Gosti su iznenadili domaćina visoko postavljenom odbranom i Železničar nije imao rešenja. Dinamo je bio skoncentrisan na odbranu svog gola, a uspevao je i da zapreti iz kontranapada.

U nastavku igre Pančevci su krenuli mnogo agresivnije. Nizali su se napadi i u 59.minutu Petar Stanić volej udarcem hvata jednu odbijenu loptu i sa 16 metara je neodbranjivo šalje u gol. Nisu domaći fudbaleri branili stečenu prednost i Dinamo nije uspeo ozbiljnije da pripreti do samog kraja. U 86.minutu bravura Sikimića koji lažnjakom šalje odbrambenog fudbalera na jednu stranu, a on bez problema centrira na drugu stativu gde Konatar neometan glavom šalje loptu u mrežu.

Ovom pobedom Železničar je pobegao iz opasne zone i sad mirno dočekuje gostovanje i Leskovcu protiv Dubočice.