• Poraz ‚‚Odbojke 013″ na kraju prvenstva

PANČEVO – U poslednjem kolu Druge lige grupe ‚‚Sever“ ekipa ‚‚Odbojke 013″ pretrpela je poraz u Hali sportova na Strelištu od ‚‚Žablja“ rezultatom 3:0. Mlade pančevačke odbojkašice su tako sezonu završile na pretposlednjem, devetom mestu na tabeli i naredne sezone će se nadmetati u istom rangu.

U poslednjem susretu u debitantskoj sezoni u Drugoj ligi, ali i poslednjem meču u karijeri kapitena tima Jovane Marić, odbojkašice ‚‚Odbojke 013″ nisu odigrale najbolje što znaju. Pravile su dosta grešaka, počevši od servisa, do prijema i brojnih grešaka u napadu. Borile su se, ali danas protiv protivnika kvaliteta ‚‚Žablja“ nisu mogle više. Imale su priliku da osvoje treći set, međutim iskusnija ekipa iz mesta na jugu Bačke, nije dozbolila da meč ode u četvrti set.

–  Iskren da budem očekivao sam više danas. Više angažmana, želje i motiva da se sezona pred našom publikom završi u pobedničkom stilu. Očigledno je da je ekipa ‚‚Žablja“ iskusnija u momentim kada se odlučuje set i meč. U momentima kada se lomi rezultat kada treba da se izblokira, da se odbranimo, da uradimo nešto više u kontranapadu, na servisu mi nismo danas bili ti koji su izlazili kao pobednici. Evidentno je da smo od početka sezone radili dosta, rezultat nije adekvatan uloženom radu i angažmanu koji smo imali ove godine. međutim pomak kod igračica se vidi. Treba da nastavimo da radimo i da nastavimo da forsiramo mlade igrače koji sada po prvi put stiču iskustvo u seniorskom rangu. Očekivali smo više od njih rezultatski ove godine, ali nismo uspeli da to i ostvarimo. Važno je da smo sačuvali drugoligaški status i da možemo već od sledeće nedelje da nastavimo s radom kako bismo sledeće sezone pokazali napredak, istakao je trener ‚‚Odbojke 013″, Ivan Radivojević.

Ženski odbojkaški klub ‚‚Odbojka 013″ je sezonu završila na 9. mestu sa skorom od šest pobeda i 12 poraza sa 20 osvojenih bodova.