• ‚‚Tamiš“ na korak od Superlige Srbije

PANČEVO – Fantastičnom i timskom igrom košarkaši ‚‚Tamiša“ su u 24. kolu Košarkaške lige Srbije savladali ekipu ‚‚Mladosti Admiral“ iz Zemuna u direktnom duelu za plasman na 4. mesto na tabeli, mesto koje vodi u Superligu Srbije. Pančevački košarkaši su pred gotovo punom Halom sportova na Strelištu odličnom odbranom u drugom poluvremenu i sa velikim brojem raspoloženih igrača u napadu salavili rezultatom 78:58 (18:15; 16:18; 20:14; 24:11).

‚‚Tamiš“ je igrao veoma dobro od početka susreta, bili si sigurni na prodorima i u šutu spolja, što im je uz čvrstu odbranu donelo prednost u prvom deonici. Iako im je najviše problema u odbrani zadavao Petar Beader, domaćin je na odmor otišao samo sa poenom prednosti (34:33) pre svega zbog sopstvenih grešaka i brojnih izgubljenih lopti. U nastavku meča ‚‚Tamiš“ je popravio igru u napadu, smanjio je broj prodanih lopti i sve lakše i lakse pronalazio pozicije iz kojih je mogao lako da poentira, što iz reketa, što otvorene šuteve sa distance. Hukić i Vujović su sjajno kombinovali u reketu i pravili ogromne probleme gostima, dok su spolja pogađali Simić, Smiljanić i kapiten Hukić. Gosti su se previše oslanjali na šut sa distance, a kako su za tri poena pogodili 6 od 32 upućena šuta ka košu, bilo je jasno da uz agresivnu odbranu pančevačkog sastava neće dugo uspeti da zadrže priključak. Sa znatno manje raspoloženih igrača, ali i sa manjim brojem igrača u rotaciji, zaostatak ekipe iz Zemuna je rastao kako se kraj meča približavao. U poslednjoj četvrtini domaćih je lepršavaom igrom zabeležio ubedljivu i veoma važnu pobedu, koja ih stavlja na četvrtu poziciju na tabeli

– Ovo je bila prava takmičarska utakmica, od prvog do četvrdesetog minuta odigrana sa maksimalnom koncentracijom i sa maksimalnom kontrolom. Ono što nas je sigurno sprečilo da se u prvom poluvremenu odvojimo je 13 izgubljenih lopti, od kojih je pet ili šest bilo u fazi kontranapada. U drugom poluvremenu smo pojačali agresivnost, nalazili dobra rešenja u napadu i više nego zasluženo pobedili više nego odličnu ekipu ‚‚Mladosti“. Njima je pobeda u ovoj utakmici značila siguran ulazak u Superligu i zbog toga je na psihološkom planu bila lakša za njih, jer su znali da će rešiti pitanje plasmana u Superligu. Iz tog razloga je za nas ova utakmica bila veoma teška, a mi smo ovom pobedom samo kupili šansu da se u sledeće dve utakmice, koje neće biti ništa lakše od ove, borimo za plasman u Superligu. Pravo je zadovoljstvo da igramo takmičarski te dve utakmice. Momci su prihvatili izazov, za sada se odlično ponašaju, imaju dobru atmosferu i nadam se da će tako biti i u poslednje dve utakmice, pa šta zaslužimo – tako će nam i biti, ocenio je posle ove važne pobede trener ‚‚Tamiša“, Bojan Jovičić.

Najefikasniji u redovima domaćina su bili Nikola Vujović sa 17 poena i 9 skokova i Dušan Hukić sa 16 poena i 5 skokova, a dvocifreni su bili i Simić sa 13 i Smiljanić sa 12 postignutih poena. Petar Beader je bio najefikasniji igrač utakmice sa 21 postignutim poenom, a u gostujućim redovima ga je pratio samo Ognjen Kužeta sa 15 poena i 8 skokova

Zahvaljujući boljem međusobnom skoru ‚‚Tamiš“ je preskočio ‚‚Mladost Admiral“ na tabeli Košarkaške lige Srbije (u prvom duelu ‚‚Mladost“ je slavila rezultatom 71:67) i sada zauzima 4. poziciju sa 37 bodova (13 pobeda i 11 poraza). Iako je ‚‚Tamiš“ blizu plasmana u Superligu Srbije drugu sezonu za redom, pančevački košarkaši moraju da pobede u poslednja dva prvenstvena kola ukoliko žele da sami odlučuju o svojoj sudbini. Sledećeg vikenda u Pančevo dolazi ekipa ‚‚Beovuka 72″ (12/12), koja se sa ‚‚Tamišem“, ekipom ‚‚Mladosti“(13/11) i ‚‚Napretkom“ (12/12)  bori za plasman u elitno takmičenje. Ni poslednji meč u sezoni neće biti lak za pančevački sastav pošto igraju na gostovanju sa ekipom OKK ‚‚Beograda“, koja se bori za opstanak.