• U Pančevu održano Prvenstvo Srbije u powerliftingu

Prvenstvo Srbije u powerliftingu održano je 26. i 27. maja u prostorijama Crossfit kluba „Gvožđar“. Na prvenstvu je nastupilo preko 100 takmičara iz gotovo svih powerlifting klubova naše zemlje.

Klub dizača tegova „Dinamo“ je nastupio sa 15 takmičara, a sa takmičenja su odneli najveći pehar kao najtrofejniji i najuspešniji klub.

Za klub dizača tegova Dinamo u ekipi devojaka nastup su zabeležile:

Kristina Cvjetićanin, osvojila je zlatnu medalju u kategoriji seniorki do 63 kg telesne težine. Ostvareni rezultati: 115 kg čučanj, 60 kg benč press i 120 kg mrtvo dizanje.

Tamara Ćaćić,  zlatna medalja u kategoriji seniorki do 84 kg telesne težine. Proglašena za najbolju takmičarku na prvenstvu (apsolutno i relativno najjača). Rezultati 155 kg čučanj, benč press 80 kg, mrtvo dizanje 180 kg. Hvala za nastup u ekipi Dinama

Maja Kuč,  debitant u powerlitingu. zlatna medalja u kategoriji juniorki 84+. Rezultati: čučanj 90 kg, bench press 50 kg, mrtvo dizanje 125 kg.

Za Klub dizača tegova Dinamo u muškoj ekipi nastupali su:

Aleksa Jović , mladi subjunior, Pančevac, debitovao je prvi put u dizačkom triatlonu. U kategoriji kadeta do 59 kg telesne težine osvojio je treće mesto. Rezultat:  čucanj 90 kg, benč press 80 kg i vučenje 112.5 kg

Ivan Sekulić, takođe u konkurenciji kadeta do 74 kg osvojio je srebrnu medalju savladavši 110 kg na čučnju, 90 kg na bench pressu i 150 kg u disciplini mrtvo dizanje

Saša Jerčić , u  kategoriji juniora osvojio je 3. mesto. Čučanj 155 kg, bench press 110 kg i mrtvo dizanje 205 kg

Filip Vlajić – u kategoriji seniora do 74 kg srebrna medalja. Rezultati: čučanj 170 kg, bench press 105 kg, mrtvo dizanje 222,5 kg

Filip Nikolov – Fića kragujevčanin.U kategoriji seniora do 83 kg osvojio je 5. mesto. Čučanj 145 kg, bench press 120 kg i mrtvo dizanje 200 kg.

Marko Šulja – Debitant u triatlonu poput Alekse Jovića, nastupao je u kadetskoj konkurenciji do 93 kg gde je bio četvrtoplasirani. Čučanj 107,5 kg bench press 55 kg i mrtvo dizanje 120 kg

Novak Lukić – kadetska kategorija do 93 kg, zlatna medalja u seniorima. Čučanj 260 kg (nacionalni rekord), bench press 155 kg, mrtvo dizanje 262,5 kg.

Nemanja Nikolić – debitant u triatlonu. Zauzeo je 7. mesto u kategoriji do 93 kg kod seniora. Čučanj 200 kg, bench press 135 kg, mrtvo dizanje 220 kg.

Đorđe Đorđević – debitant u triatlonu. nastupio je u kategoriji juniora do 105 kg gde je zauzeo 6. mesto. Rezultat 130 kg čučanj, 115 kg bench, 180 kg mrtvo dizanje. Đorđe je takođe Kragujevčanin.

Lalar Belošević – još jedan Kragujevčanin u ekipi Dinama. Osvojio je bronzanu medalju u kategoriji seniora do 105 kg. Rezultati 215 kg čučanj, 150 kg bench press i 280 kg mrtvo dizanje.

Strahinja Šiškov – debitant u triatlonu. U svom nastupu oborio je 9 rekorda u sve tri discipline zaredom, pri čemu je dobio posebno priznanje od strane saveza. Nastipio je u konkurencija kadeta do 120 kg i osvojio  zlatnu medalju.