• Ubedljiv poraz ‚‚Kris Krosa“ na kraju prvog dela prvenstva

U 13. kolu Prve muške regionalne lige košarkaši ‚‚Kris Krosa“ poraženi su od ekipa ‚‚Svetog Đorđa“ iz Žitišta rezultatom 63:88 (15:24; 21:12; 10:29; 17:23). Deveti poraz u prvenstvu pančevačkih košarkaša doveo je do pada na tabeli za jedno mesto, pa na kraju jesenjeg dela prvenstva ‚‚Kris Kros“ zauzima 12. mesto na tabeli sa 17 bodova.

U meč protiv četvrtoplasirane ekipe iz Žitišta košarkaši ‚‚Kris Krosa“ su ušli previše opušteno, a osim dobre igre u drugoj četvrtini, tokom većeg dela utakmice nisu uspevali da pruže ozbiljniji otpor veoma dobrom protivniku. ‚‚Sveti Đorđe“ je od samog početka utakmice igrao bolje, agresivnije, koristili su prednost u reketu, a precizni su bili u šutu sa spoljnih pozicija, što im je donelo prednost od 9 poena na kraju prve četvrtine. Zahvaljujući agresivnoj igri u odbrani u drugoj deonici, preciznim šutevima za tri poena i kontranapadima, domaćin je u drugoj četvrtini uspeo da preokrene rezultat. Zbog takve igre ‚‚Kris Krosa“ gosti iz Žitišta su se mučili u napadu, pa su posle 6 minuta igre u drugoj četvrtini postigli samo dva poena. Ekipama je pripala po jedna četvrtina pa se na odmor otišlo pri rezultatu 36:36

Pitanje pobednika je rešeno u trečoj deonici, pošto domaći košarkaši nisu uspeli da postignu koš do 27. minuta igre, dok na drugoj strani nisu uspeli da spreče šut gostiju za tri poena, niti su imali rešenje za njihove prodore. Uz sve to izgubili su veliki broj lopti u napadu i promašili brojne ‚‚zicere“. Sedam minuta praznog hoda u igri ‚‚Kris Krosa“ bilo je dovoljno da kvalitetna ekipa ‚‚Svetog Đorđa“ stekne 20 poena prednosti, koju su bez većih problema zadržali do samog kraja susreta. Veći utisak od ubedljivog poraza u ovom meču je to što pančevački košarkaši nisu pozala volju da ublaže poraz ili da se na startu drugog poluvremena ravnopravno bore za bodove sa protivnikom, koji nije toliko kvalitetniji od igrača ‚‚Kris Krosa“.

– Na poluvremenu je rezultat bio nerešen, ali više zbog lošije igre gostiju, nego dobrom igrom mojih momaka. Mislim da smo mi već lagano krenuli na pauzu, što je bio osnovni problem. Od samog početka nismo bili tu. Posle poluvremena i dogovora da igramo jako stvari su se odvijale skroz suprotno. Mi smo izgleda bili zadovoljni porazom sa pristojnom razlikom i time da napravimo neki dobar potez, istakao je posle devetog poraza u prvenstvu Vuk Stanimirović, trener ‚‚Kris Krosa“.

Ovim susretom je završen jesenji deo prvenstva u okviru Prve muške regionalne lige. Prvenstvo se nastavlja 30. januara sledeće godine, kada će ekipa ‚‚Kris Krosa“ na svom terenu dočekati četvrtoplasirani ‚‚Akademik“ iz Srbobrana.