• Zlato za Štefaneka i Srbiju!

Davor Štefanek osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Riju, prvu za Srbiju i to najsjajniju. Srpski rvač je u finalu savladao Jermenskog takmičara Mirgana Artjunjana. Posle šest minuta borbe u dve runde najbolji srpski rvač je slavio pošto je poslednji osvojio poen u meču koji je završen rezultatom 1:1.

Tokom čitavog finalnog meča Davor Štefanek je bio aktivniji borac, ali u prvoj rundi nije iskoristio priliku da dođe do poena kada je sudija u parter poslao Jermenca zbog neaktivnosti. Usledio je pokušaj Artjunjana koji je naš rvač izbegao, ali je izgubio stabilnost, pa je protivnik uspeo da ga izgura izvan ringa i tako poveo rezultatom 1:0. Ipak, srpski rvač nije klonuo, nastavio je da napada i pokušava da obori protivnika. Nova kazna zbog neaktivnosti jermenskog rvača donela je poen i izjednačenje Štefaneku, koji je iskusno priveo meč kraju izbegavši pokušaje Mirgana Artjunjana da ga savlada.

Kako je naš rvač osvojio poslednji poen, odneo je pobedu i doneo prvu medalju Srbiji na Olimpijskim igrama u Riju.