• “Borac” izgubio od Kleka

U 18. kolu Prve lige odbojkaši “Borca” iz Starčeva u Hali sportova na Strelištu nisu uspeli da savladaju trećeplasirani “Klek Srbijašume”. Favorit iz Kleka je slavio rezultatom 3:1 (22:25; 25:22; 18:25; 16:25).

Iako su prvi set izgubili odbojkaši “Borca” su imali svoje šanse, ali nisu imali sreće u nekoliko navrata, uz nekoliko grešala, gosti su došli do prvog seta. U drugom delu domaći odbojkaši su zaigrali sa malo više koncentracije, sigurnije su napadali i igrli požrtvovanije u odbrani, što im je donelo izjednačenje u setovima. Ekipu “Kleka” kao da je iznervirao gubitak drugog seta, pa su podigli kvalitet igre, raznovrsnije su napadali i koristeći sve igrače, raznovrsnim napadima stekli veliku prednost. “Borac” nije uspeo da se vrati u set, a kasnije ni u meč, pa su, mora se priznati, kvalitetniji odbojkaši “Kleka” zasluženo osvojili tri boda.

“Borac” posle ovog susreta i dalje zauzuma 7. mesto na tabeli Prve lige sa 20 bodova. U narednom, 19. kolu, Starčevce očekuje još jedan težak meč, pošto ih očekuje put u Kosovsku Mitrovicu, gde će se sastati sa istoimenom četvrtoplasiranom ekipom na tabeli.