• Nova pobeda rukometašica “Pančeva”

Dominacija rukometašica “Pančeva” u Prvoj ligi se nastavlja, a ovoga puta su ceh platile rukometašice “Temerina”. Pančevke su do pobede u 16. kolu došle rezultatom 28:21 (17:9).

Lider prvenstva ne posustaje, a izabranice Ivana Petkovića ni ne razmišljaju o porazu. U susretu sa mladom ekipom “Temerina” otvorile su koncentrisano i bez pomisli da i jednog momenta potcene protivnika. Brzo su stekle prednost koja je u8. minutu bila 7:2. Ipak, da gošće imaju kvalitet pokazale su serijom golova 4:1. U tim momentima su domaće rukometašice igrale nešto nepovezanije u napadu, ali kada su gošće prišle na dva gola zaostatka znale su da moraju kvalitetnom odbranom da zauztave protivnice. Tako je i bilo, nekoliko dobrih odbrana, proizvelo je kontranapade iz koje su lako i brzo postigle golove i uvećale prednost.Na poluvremenu je bilo osam golova viška na kontu domaćih, a u nastavku su sigurnom igrom došle do 15 pobede u sezoni. Odličnu partiju pružile su mlade rukometašice “Pančeva” Mila Beader i Nevena Dželajlija, a treba istaći da je trener Ivan Petković u ovom susretu šansu da pokažu šta znaju ukazao svim igračicama.

Pančevke u narednom kolu igraju protiv ekipe “Vrbasa”, koj zauzima drugo mesto na tabeli sa 25 bodova i utakmicom više od “Pančeva”.