• Poraz “Dinama” na početku prolećnog dela prvenstva

U prvom kolu prolećnog dela Srpske lige grupa “Vojvodina” fudbaleri “Dinama” su pretpeli poraz rezultatom 2:1 od “Radničkog” iz Sremske Mitrovice. Sedmi poraz u sezoni “Dinamo” je koštao pozicije na tabeli, pa su sa sedmog pali na deseto mesto.

Na Gradskom stadionu u Pančevu “Dinamo” i “Radnički” su odigrali rezultatski zanimljiv meč, ali oko 150 gledalaca tokom većeg dela susreta je bio nezadovoljan igrom domaće ekipe i suđenjem. Gosti iz Srema su prvi došli do prilike u meču, ali nisu uspeli da upute precizan šut ka golu. U ovim momentima se igralo uglavnom na sredini terena, a “Dinamo” je pokušao preko Juriše da dođe do vođstva, ali golman “Radničkog” nije imao problema da zaustavi njegov udarac. Nekoliko minuta kasnije, golman Dejan Šuvuljicki je skrivio penal, pa je domaćina Novak Šalipurović u 17. minutu s jedanaesterca doveo do prednosti. Isti igrač je imap priliku da šutevima van šesnaesterca u dva navrata duplira prednost svog tima, ali nije bio dovoljno precizan. Po nepisanom fudbalskom pravilu, “Dinamo” je kažnjen za ove promašaje, pošto su gosti izjednačili u 28. minutu. Precizan slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, tik iznad živog zida u donji levi ugao gola “Dinama” uputio je Nebojša Simikić. Samo tri minuta kasnije “Brzi voz” je imao mnogo sreće, pošto gosti nisu iskoristili kontranapad u kojem se njihoov napadač našao sam ispred golmana. Šutirao je pored stative. Najbolju šansu na drugoj strani terene je imao Slaven Juriša, ali je njegov odličan šut uspeo da odbrani golman “Radničkog”, pa su ekipe na odmor otišle pri rezultatu 1:1.

Tek što su se ekipe vratile iz svlačionica, gosti su preokrenuli rezultat, opet iz “prekida”, pošto se u šesnaestercu “Dinama” najbolje snašao Simikić. “Brzi voz” je od ovog momenta imao inicijativu na terenu i vidnu želju da dođe do izjednačenja. Gosti su se povukli i preko kontranapada pokušali da uvećaju vođstvo. Jalovi su bili napadi domaćina, lopta nije često stizala do napadača Lazara Miloševa, a pokušaje Juriše, Šalipurovića i Čikića osujetio je golman gostujućeg tima. Stvarali su domaći prilike, ali danas nisu imali dovoljno ni sreće, a ni koncentracije u završnici napada, pa su u prvom kolu drugog dela prvenstva pretrpeli poraz.

Pančevački fudbaleri su sada deseti na tabeli Srpske lige sa 21 odvojenim bodom. U narednom kolu sledećeg vikenda “Dinamo” putuje u Suboticu, gde će se sastati sa sedmoplasiranom ekipom “Bačke 1901″.