• Tesna pobeda odbojkaša “Borca”

U 20. kolu Prve odbojkaške lige ekipa “Borca” je na svom terenu savladala ekipu “Novog Sada” rezultatom 3:2, po setovima 25:23; 23:25; 22:25; 25:21 i 15:10. Osvajanjem ova dva boda Starčevci dva kola pre kraja prvenstva ne moraju da strepe za opstanak u ovom rangu takmičenja.

Susret u Hali sportova na Strelištu između “Borca” i “Novog Sada” bio je veoma neizvestan što govori i rezultat. Iako su ekipe imale vođstvo u setovima čini se da nisu uspele da iskoriste trenutnu psihološku prednost i da tako prelome meč. To nije učinio “Borac” kada je posle preokreta osvojio prvi set, a ni gosti koji su uspeli da odličnom igrom u napadu, sigurnim prijemom i dobrim pokrivanjem svog pola dođu do prednosti od 2:1 u setovima. Četvrta deonica je bila presudna za epilog ovog meča. Domaći su igrali mnogo ozbiljnije, servisima su poremetili prijem ekipe “Novog Sada”, a onda su lako uspevali da pravovremenim i dobro postavljenim blokom osvajaju poene ili osujete napade protivnika, što im je u nekoliko navrata donelo 3 poena prednosti. Par grešaka u završnici donelo je izjednačenje (18:18), ali je opet proradio blok i servis, pa je “Borac” zasluženo dosao do poravnanja rezultata u setovima. Odličan momentum su preneli i na peti set u kojem je ključni poen osvojen trojnim blokom, da bi zatim veoma raspoloženi Vladisavljev i Poznić poenima svom timu doneli pobedu.

Posle 20 odigranih utakmica Odbojkaški klub “Borac” ima skor od 8 pobeda i 12 poraza i sa 25 bodova zauzima 7. mesto na tabeli. U pretposlednjem kolu šampionata Starčevci igraju u Ivanjici portiv desetoplasirane ekipe “Bukovica Putevi”.