• ‚‚Borac“ nadigrao ‚‚Kosovsku Mitrovicu“

U Hali sportova na Strelištu u 17. kolu Prve lige odbojkaši starčevačkog ‚‚Borca“ savladali su ekipu ‚‚Kosovske Mitrovice“ rezultatom 3:1 (25:20; 26:24; 17:25; 25:23). Kao što rezultat po setovima govori, ovo je bio veoma neizvestan i interesantan meč u kojem su oba protivnika odigrala najbolje što znaju, a prevagu je donelo iskustvo, kvalitet, koncentrisanost i veća motivacija ekipe iz Starčeva.

U prvom setu ovog duela ‚‚Borac“ je bio na visini zadatka, bilo je jasno da su domaći odbojkaši veoma motivisani ušli u meč. Želja da osvoje svaki poen bila je primetna, pa su tako jurili i bacali se za svakom loptom u odbrani. Servis je odlučno funkcionisao, pa je igračima na mreži bio olakšan posao, jer su mogli lako da čitaju napade ekipe ‚‚Kosovske Mitrovice“. Odlična igra odrazila se i na rezultat, pa je domaćin lako došao da prednosti od 1:0 u setovima. U drugom delu igre gosti su znatno bolje servirali, čime su stvarali velike probleme na prijemu Starčevaca. Na taj način, uz nekoliko loše realizovanih napada gosti su stekli prednost od četiri poena. Imali su gosti i četiri set lopte, ali se igrači ‚‚Borca“ nisu predavali. Prvo su odličnim blokom, a zatim i sjajnim servisima Miloša Milića neutralizovali napade gostiju. Osvojili su šest vezanih peona i rešili drugi set u svoju korist posle neverovatnog preokreta. Treba napomenuti da su u tim momentima igrali bez libera na terenu, a da su se u drugoj liniji odlično postavljali Rajković, Milić i Zindović.

Poneseni igrom i energijom iz završnice drugog seta, domaći odbojkaši su brzo poveli sa pet poena prednosti (7:2), ali su gosti iz Kosovske Mitrovice uspeli da stabilizuju svoju igru i da posle dva dobijena vrlo teška poena preokrenu rezultat. Sredinom trećeg seta stekli su 3 poena prednosti (13:16) i imali lepu priliku da smanje vođstvo ‚‚Borca“ u setovima. Brojne izmene u redovima ‚‚Borca“ nisu uticale na igru njihovog protivnika, koji ovoga puta nije dozvolio preokret, pa je meč otišao u četvrti set.

Odmornim starterima ‚‚Borca“ bilo je potrebno nekoliko poena na startu četvrtog seta da se vrate u ritam, a onda su sigurnom igrom, dobrim servisima i blokom došli do prednosti od tri poena (15:12 i 17:14). Iako su gosti izjednačili, domaćin je u samoj završnici bio smireniji i iskoristio je svoje iskustvo da sigurnom igrom završi meč u svoju korist.

– Izuzetno borbena utakmica i u pojedninim momentima vrlo kvalitetna. Mislim da je publika u ovom meču mogla da vidi sve ono što odbojku čini lepom. Igrali smo strpljivo, kao i ekipa ‚‚Kosovske Mitrovice“, a na terenu je bilo nadmetanje kao tokom šahovske partije, gde smo mi pokazali više strpljenja i hrabrosti u završnicama setova. Poveli smo rezultatom 2:0 u setovima, ali smo drugi set dobili izuzetno teško uz dosta sreće. Gubitak trećeg seta nije uticao na naše izdanje na terenu, već nam je dao prednost da odigramo rasterećenije, što smo iskristili u završnici meča, rekao je trener ‚‚Borca“, Dragoljub Stojanović

‚‚Borac“ i dalje zauzima 4. mesto na tabeli Prve lige sa 38 bodova. U narednom kolu Starčevci će igrati u Kovinu lokalni derbi protiv ekipe ‚‚Bavaništa“, koja se nalazi na devetom mestu na tabeli.

T.M.

U Hali sportova na Strelištu u 17. kolu Prve lige odbojkaši starčevačkog ‚‚Borca“ savladali su ekipu ‚‚Kosovske Mitrovice“ rezultatom 3:1 (25:20; 26:24; 17:25; 25:23). Kao što rezultat po setovima govori, ovo je bio veoma neizvestan i interesantan meč u kojem su oba protivnika odigrala najbolje što znaju, a prevagu je donelo iskustvo, kvalitet, koncentrisanost i veća motivacija ekipe iz Starčeva.