• Revanš ‚‚žuto – crnih” Mokrincima

Rukometaši ‚‚Dinama” savladali su ‚‚Crvenu zvezdu” iz Mokrina rezultatom 30:20 (14:9) u 16. kolu Super B rukometne lige. Pančevci su se ovom pobedom revanširali direktnom rivalu u borbi za opstanak za poraz u jesenjem delu prvenstva.

Ekipa koju predvodi trener Aleksandar Živković je, u odnosu na prošlonedelji susret u Požegi, bila jača za braću Radanović i kadetskog reprezentativca Srbije, Miljana Bunjevčevića, što je u velikoj meri uticalo na odličnu igru ‚‚žuto-crnih” u susretu sa ‚‚Crvenom zvezdom”. Od samog početka meča u Hali sportova na Strelištu domaćin je imao rezultatsku prednost koju nije ispuštao nijednog trenutka. Odbrana je odlično funkcionisala, pa su iz kontranapada i brze tranzicije rukometaši ‚‚Dinama” lako postizali golove. Domaćin je na poluvremenu imao prednost od 5 pogodaka (14:9), a u nastavku su uz još veće angažovanje odbrane uvećali vođstvo i zasluženo došli do pobede rezultatom 30:20.

Ova pobeda je veoma značajna za ekipu ‚‚Dinama” u borbi za opstanak u ovom rangu takmičenja, pošto sada u međusobnom duelu sa ekipom iz Mokrina imaju šest golova prednosti (prvi susret pripao ‚‚Crvenoj zvezdi” rezultatom 30:26).

Uroš Radosavljević je sa deset postignutih golova najefikasniji igrač susreta. U redovima ‚‚Dinama” pridružili su mu se Bunjevčević, Stojanović, Bogavac i Branko Radanović sa 4 pogotka, dok je za goste Govorčin dao 5, a Čvorak 4 gola.

Posle šesnaest odigranih utakmica ‚‚žuto-crni” zauzimaju 8. mesto na tabeli sa 14 bodova, koliko ima i sedmoplasirani ‚‚Zlatar”. Rukometaši ‚‚Dinama” nastavljaju borbu za opstanak u Super B rukometnoj ligi, a sledeći protivnik im je trećeplasirana ekipa ‚‚Vrbasa”.