• Rukometašice „Pančeva“ sjajnom igrom savladale „Požarevac“

U 12. kolu Super B lige za rukometašice ekipa „Pančeva“ je iznenadila favorizovanu ekipu „Požarevca“ i došle do važne pobede na putu za opstanak u ovom rangu takmičenja. Velikom motivacijom, borbenišću i sa dosta raspoloženih igračica u napadu pančevačke rukometašice su u Hali sportova na Strelištu došle do pobede rezultatom 32:25 (15:10).

Susret između ekipa „Pančeva“ i „Požarevca“ bio je pun naboja i borbe na obe strane terena tokom svih 60 minuta, iako je rezultatska neizvesnost trajala do 18. minuta i rezultata (8:8). Nakon toga domaće rukometašice su iskoristile veću želju za pobedom, mogućnost raznovrsnije igre u napadu i „dužu klupu“ od protivnica da polako uvećaju prednost. Na poluvremenu su imale vođstvo od 5 golova, a u nastavku su prednost sigurnom igrom uvećale. Postigle su veliki broj lakih golova i bez problema pogotcima rešavale napade sa igračem manje, što im je uz čvrstu odbranu donelo nova dva boda.

– Otvorili smo dobro utakmicu, dobro smo trčali i svih 60 minuta smo imali dobru energiju. Na poluvremenu sam rekao devojkama da je naša želja veća nego njihova. Znali smo da smo fizički bolje pripremljeni i iskoristili smo na pravi način kvalitet igračica koje imamo. U situacijama kad smo imali igrača manje znali smo da će igrati duboko u odbrani prema našim bekovima, pa smo iskorisrili utrčavanja krila na poziciju pivota. Imali smo dobra rešenja u napadu, što se i vidi po broju postignutih golova, istakao je posle utakmice trener „Pančeva“ Igor Šulović.

Najefikasnije igračice „Pančeva“ sa sedam pogodaka bile su kapitenka Svetlana Ničevski (4 pogođenja „sedmerca“) i Marija Milićević, dok je Maja Radojčin dala 6 golova. Olja Nikolić je dala 7 golova za „Požarevac“, a podršku je imala u Snežani Bogdanović-Mitrović sa 6 pogodaka.

Posle 12. kola pančevačke rukometašice zauzimaju 6. mesto na tabeli sa 13 bodova. Pošto je meč 13. kola između „RTB Bora“ i „Pančeva“ odložen, Pančevke sledeću utakmicu igraju za dve nedelje pred svojim navijačima protiv „Mladosti“ iz Nove Pazove.