• Rukometašice ‚‚Pančeva” lako protiv ‚‚Topličanina” do pobede

U 4. kolu Mini prve rukometne lige za žene rukometašice ‚‚Pančeva” su lako i ubedljivo savladale ekipu ‚‚Topličanina” iz Prokuplja rezultatom 35:28 (17:12). Ovom pobedom ekipa Ivana Petkovića je sa osam osovojenih bodova ostala u krugu ekipa koje se bore za ulazak u Super A ligu.
    Prvo poluvreme susreta u Hali sportova na Strelištu proteklo je konstantnom vođstvu domaćih rukometašica. Odličnom igrom u napadu i veoma čvrstom odbranom sa pravovremenim faulovima rukometašice ‚‚Pančeva” su brzo došle do vođstva koje je u 21. minutu iznosilo 7 golova razlike (14:7). Do same završnice prvog dela igre šampionke Prve lige grupe ‚‚Sever” držale su konce igre u svojim rukama, ali su neshvatljivo, sa nekoliko grešaka u napadu dozvolile ekipi iz Prokuplja da priđe na pet golova zaostatka. Sa tom razlikom završeno je prvo poluvreme, a gošće su bile u pozitivnom psihološkom naletu.

Sa boljom igrom rukometašice ‚‚Topličanina” su nastavile i na početku drugog dela igre i prve postigle gol, ali je njihovu seriju prekinula odličnom odbranom kontranapada Sanja Pavlović. Ova odbrana kao da je bila varnica koja je opet ‚‚zapalila” ekipu ‚‚Pančeva”, a vatra se proširila na sve domaće igračice koje su ponovo dominirale mečom. Kontranapadima i brzim napadima napravile su seriju od 7:0 i tako rešile pitanje pobednika. Najveću prednost od 13 golova imale su u 41. minutu (27:14), nakon čega je trener Ivan Petković odmarao pojedine igračice i šansu pružio mlađim rukometašicama u timu.

– Sigurno da sam zadovoljan prikazanom igrom svojih rukometašica. Jako dobra odbrana, energija, polukontre, napad. Dali smo 35 golova, tako da sam prezadovoljan. Moram svojim igračicama da čestitam na veoma dobroj reakciji posle nesrećnog poraza od ekipe ‚‚Kučeva”. Prvo smo pobedili u Kraljevu i sada smo odigrali odlično. Mi ćemo igrati utakmicu po utakmicu, pa ćemo videti. Izdvojile su se četiri ekipe koje pretenduju na plasman na prva dva mesta. Očekuje nas veoma težak raspored, tri gostovanja, moramo da se pripremimo kako treba, moramo da igramo hladne glave i drago mi je da smo zadržali ovu pozitivnu energiju pred završnicu ove sezone koja je veoma duga,

istakao je posle susreta trener ŽRK-a ‚‚Pančevo” Ivan Petković.

Najefikasnija igračica susreta bila je rukometašica ‚‚Topličanina” Jovana Atanasković sa 10 postignutih golova. U domaćem sastavu pored odličnih golmana Sanje Pavlović i Ivane Terzić istakle su se Ljubica Pavlović sa 7 golova i Mila Beader, Maja Radojčin i Ljiljana Josimov sa po 5 pogodaka.

Već u sredu pančevačke rukometašice očekuje prvo od tri gostovanja u nizu, a u Boru će odmeriti snage sa ekipom ‚‚Bor RTB”.