• ‚‚Metalac” pokorio Pančevo

U 12. kolu Superlige Srbije košarkaši ‚‚Metalca” iz Valjeva ubedljivo su savladali ‚‚Tamiš” rezultatom 51:90 (15:19; 16:23; 8:27; 12:21). Ponovo su pančevački košarkaši rezultatski priključak imali samo u prvom poluvremenu, nakon čega im je značajno opala koncentracija, što je ekipa iz Valjeva, koje je ove sezone nastupala u ABA ligi, iskoristila da nanese ‚‚Tamišu” 11 poraz u doigravanju.

U Hali sportova na Strelištu snage su odmerile dve ekipe, od kojih je jedna morala da pobedi kako bi sezonu završila na trećoj poziciji, a drugoj bodovi u ovom susretu, što se stanja na tabeli tiče nisu mnogo značili, ali bi pobeda donela pozitivnu psihološku injekciju.

Od samog početka susreta gosti su imali konstantnu prednost od 5, 6 poena, iako su igrači ‚‚Tamiša” uglavnom uspevali da obrane svoj koš. ‚‚Metalac” je u prvom poluvremenu imao problem sa šutem sa distance, ali domaćin svojim greškama u napadu to nije uspeo da kazni. Na terenu je samo bio raspoložen Vuk Ivanović, a nisu mogli da računaju na Igora Kesara, koji je bio povređen. Kada se to ima u vidu, ali i broj izgubljenih lopti i činjenica da su prvu, od samo tri pogođene ‚‚trojke”, pogodili tek u 18. minutu meča, jasno je da je ‚‚Tamiš” u prvom poluvremenu minus od 11 poena (na poluvremenu rezultat – 31:42) zadržao samo zahvaljujući dobroj odbrani.

U nastavku meča, ‚‚Metalac” je počeo da pogađa otvorene šuteve spolja, na šta ‚‚Tamiš” nije imao odgovor. Dosta loše su ‚‚gradili” protivničke igrače prilikom skoka, pa su gosti iz Valjeva poene često postizali i iz drugog ili trećeg napada. Razlika je brzo rasla. U 27. minutu ‚‚Metalac” je već imao 21 poena prednosti (35:56), a samo dva minuta kasnije Dušan Kutlešić je trojkom svom timu doneo prednost od 31 poena (36:67), pa je do kraja susreta ‚‚Tamišu” preostalo da izbori častan poraz, što ovakvom igrom protiv mnogo kvalitetnijeg protivnika nisu uspeli.

Trećeplasirani tim Superlige Srbije u Pančevo je došao po pobedu, što je, na zadovoljstvo, trenera Vladimira Đokića, uz procenat šuta za dva poena od 62%, sa 8 pogođenih trojki iz 20 pokušaja, uz 42 skoka (18 u napadu), sa lakoćom i ostvario.

– Želeli smo pobedu u Pančevu, jer nam je ona bila potrebna zbog plasmana na treće mesto. Agresivno smo krenuli u utakmicu, jako. Protivnik je, očigledno, imao manje motiva, snage, volje i želje, što smo mi iskoristili, jer nam je ova utakmica mnogo više značila nego ekipi ‚‚Tamiša”. Da je obrnuta situacija, sigurno bi stanje na terenu i njihova igra u ovom meču bila drugačija i da bi nam posao bio znatno teži nego što je to bio slučaj večeras,

ocenio je Đokić.

Što se ekipe ‚‚Tamiša” tiče, jasno je da je ona svoj zenit dostigla na kraju Košarkaške lige Srbije i da svojom emotivnom i fizičkom iscrpljenošću ne može da parira ostalim timovima u elitnom takmičenju. Posle susreta Bojan Jovičić je naglasio da njegovi igrači nisu bili dovoljno koncentrisani, nisu razmišljali o dešavanjima na terenu, što je bio uzrok ovako visokog poraza.

– Nivo kvaliteta naše današnje igre nije ni za B ligu, a ne za ovo takmičenje, ali ponoviću da je za nas ogroman uspeh što smo sa ovim timom uspeli da se plasiramo u Superligu. Na ovoj utakmici smo bili oslabljeni neigranjem Kesara, plus se povredio Bogdan Drobnjak i u tom momentu se naša igra raspala. Hukić se danas nije snašao na terenu, a nismo imali drugu opciju na poziciji 4, jer Marko Ilić nikada nije igrao na toj poziciji. Dok smo mi shvatili šta ko treba da igra, gde i kako, ‚‚Metalac” je imao prednost od 20 poena, a nakon toga nam je opao i moral, što je dovelo do ubedljive pobede ekipe iz Valjeva,

rekao je posle novog poraza Bojan Jovčić.

Najefikasniji igrač susreta bio je igrač ‚‚Metalca” Nikola Malešević sa 20 postignutih poena, a Dušan Kutlešić je sa 17 bio drugi strelac meča. u redovima ‚‚Tamiša” istakli su se Vuk Ivanović i Nikola Simić sa 12 postignutih poena.

Poslednjeplasirani tim Superlige do kraja prvenstva odigraće još dve utakmice, a prvu igra ponovo pred svojim navijačima. Osam dana nakon što je u Pančevu priređen spektakl kada je u goste dolazio šampion regionalne ABA lige, ekipa ‚‚Crvene zvezde”, na teren Hale sportova istrčaće igrači aktuelnog šampiona države, ‚‚Partizana”. SUsret će biti odugran u utorak, 2. juna u 19 i 30.