• Druga medalja za Srbiju u Riju!

Srpska tekvondoistkinja Tijana Bogdanović obezbedila je Srbiji drugu medalju na Olimpijskim igrama u Riju, pošto je izborila plasman u finale u kategoriji do 49 kilograma. U polufinalnom meču osamnaestogodišnja takmičarka beogradskog ‚‚Galeba“ savladala je Meksikanku Icel Manjarez Bastidas. Posle tri runde evropska prvakinja u ovoj kategoriji slavila je rezultatom 10:0.

Na putu do finala, trećeplasirana sa Svetskog prvenstva u preliminarnoj rundi, savladala je takmičarku Azerbejdžana Patimat Abakarovu rezultatom 3:2, a zatim u četvrtini finala dvostruku olimpijsku šampionku i svetsku prvakinju Đingju Vu iz Kine rezultatom 17:7.

Finale je na programu u tri časa posle ponoći, a protivnica Tijani Bogdanović biće dvostruka šampionka sveta, Korejka Kim So-hui.

T. M.

Srpska tekvondoistkinja Tijana Bogdanović obezbedila je Srbiji drugu medalju na Olimpijskim igrama u Riju, pošto je izborila plasman u finale u kategoriji do 49 kilograma. U polufinalnom meču osamnaestogodišnja takmičarka beogradskog ‚‚Galeba“ savladala je Meksikanku Icel Manjarez Bastidas. Posle tri runde evropska prvakinja u ovoj kategoriji slavila je rezultatom 10:0.