• Novi državni rekord Anje Crevar

U finalu discipline 200 m mešovitim stilom reprezentativka Srbije Anja Crevar ostvarila je odličan rezulat, zauzevši šesto mesto. Petnaestogodišnja Pančevka je trku završila za 2 minuta 15 sekundi i 92 sekunde, čime je oborila državni rekord, koji je postavila juče u polufinalu (2:16:56).

Sjajno je plivala Anja i ovog subotnjeg popodneva u ‚‚Akvatik centru” u Bakuu, gde se održavaju sva plivačka takmičenja na 1. Evropskim igrama. I ovog puta je nadmašila samu sebe i pokazala da se krupnim koracima približava svetskoj plivačkoj eliti. Ona ima samo 15 godina, a u našoj zemlji nema konkurenciju, o čemu govori i činjenica da je vlasnica 49 državnih rekorda u svim uzrasnim kategorijama u bazenima dužine 25 i 50 metara.

Do finala je stigla kroz kvalifinacije i polufinale u kojem je popravila svoj dotadašnji i apsolutni državni rekord u disciplini 200 m mešovitim stilom, završivši trku za 2 minuta, 16 sekundi i 56 stotinki, što je ukupno bilo šesto vreme. Jednodnevni odmor do finalne trke je Anji dobrodošao, pošto je za samo 24 sata po drugi put popravila nacionalni rekord, spustivši svoje najbolje vreme za više od pola sekunde.

U finalu discipline 200 m mešovito pobedila je predstavnica Nemačke, Maksin Volters završivši trku za 2 minuta, 13 sekundi i 37 stotinki. Srebrna medalja pripala Ilariji Kusinato iz Italije, a bronza Ebi Vud iz Velike Britanije.

Podsetimo, mlada nada srpskog plivanja je na 1. Evropskim igrama u glavnom gradu Ažerbejdžana osvojila bronzanu medalju i oborila apsolutni državni rekord u disciplini 400 m mešovitim stilom (4:45:84), dok je kvalifikacije u disciplini 400 m slobodnim stilom završila na 31. mestu. Koliko brzo napreduje u radu sa svojim trenerom Markom Spasovim govori i činjenica da je nešto više od godinu dana od Olimpijskih igara u Rio de Ženeiru od A olimpijskih normi u njenim omiljenim disciplinama, 200 i 400 m mešovitim stilom, deli samo sekund i po, a nema sumnje da će ako nastavi sa odličnim radom do njih i zasluženo doći.