• Rukometaši ‚‚Dinama“ pobedom započeli elitno takmičenje (FOTO)

PANČEVO, 10. septembar – Rukometaši pančevačkog „Dinama“ u prvom kolu Super A rukometne lige savladali su ekipu „Morave“ iz Velike Plane rezultatom 31:25 (13:12). „Žuto-crni“ su do pobede došli odličnom igrom u drugom poluvremenu, pošto su se u prvom malo „mučili“ u napadu, na šta je uticala trema, ali i veliko očekivanje brojne i izuzetno glasne pančevačke publike.

U Hali sportova na Strelištu, pred gotovo dupke punim tribinama, rukometaši „Dinama“ su večeras počeli borbu u najjačem srpskom rukometnom takmičenju. Cilj kluba je plasman u „plej-of“, pa su u prvoj utakmici domaći rukometaši na svojim plećima osetili pritisak. Pošto su kvalitetom igrača bolji od ekipe „Morave“, prvi susret u sezoni bio je idealna prilika da od početka takmičenje počnu na pravi način – pobedom. Zbog toga su u prvih deset do petnaest minuta utakmice igrali u blagom grču, što je uticalo pre svega na igru u napadu, gde su pančevački rukometaši pokušavali, više individualnim nego izgrađenim akcijama, da dođu do pogotka. Iskusna ekipa iz Velike Plane je koristila svoju brzinu i dosta golova je dala iz kontranapada, polukontranapada ili posle brzog izvođenja lopte sa centra. U 16. minutu „Morava“ je imala prednost od dva gola (4:6), ali su rukometaši „Dinama“ zaigrali znatno brže u napadu, koristili su svoju brzinu i nisu previše komplikovali situaciju u napadu, pa su ubrzo preokrenuli rezultat (9:7 – 22. minut). Sigurnom igrom do kraja prvog dela igre su zadržali prednost.

U drugom poluvremenu su nastavili sa čvrstom igrom u odbrani, dok su u napadu koristili gotovo sva oružja koja su imali, bili su nepredvidivi, jer su šutirali sa svih pozicija, osim preko pivota, pa je odbrana gostiju imala problema da pročita napade, ali i da ukroti igrače od kojih im je pretila najveća opasnost. Prednost je polako rasla i u 41. minutu „Dinamo“ je imao šest golova prednosti (22:16). Iako su domaći rukometaši svojim greškama, najčešće odstupajući od proverenog i dobitnog plana igre u napadu, u dva navrata dozvolili protivniku da smanji razliku na tri gola (23:20; 26:23), uspeli su da mirno privedu meč kraju. Svojim iskustvom kapiten Branko Radanović je u poslednjih 15 minuta uneo potrebnu čvrstinu u odbranu i preko potrebnu mirnoću, pa su „žuto-crni“ u povratničkom meču u elitnom takmičenju zabeležili veoma važnu pobedu.

Nošeni fantastičnom atmosferom na tribinama, rukometaši „Dinama“ su pružili zavidnu pratiju, a publici su svojim lucidnim potezima uzvratili mlado desno krilo Sava Slavuljica, levi bek Miljan Bunjevčević i ove večeri sjajni pivot Stefan Šaponjić. Glavni pokretač napada pančevačkog tima bio je, izuzetno kreativni, srednji bek, Jovan Stojanović. Sa tri postignuta gola, on nije bio među najefikasnijima u redovima domaćina, ali je zato svojom igrom „namestio“ tri ili četiri puta više golova.

– Bili smo veoma nervozni, ovu utakmicu smo dugo isčekivali i mesec i po dana smo se pripremali samo za ovaj duel. Uvek je igra nesigurna na početku i mi smo u prvih 15 minuta igrali veoma nesigurno. Međutim, kako je vreme odmicalo, tako je stizala igra koju smo spremali sve ovo vreme. Super smo uklopili ekipu, iako imamo dosta novih igrača, pokazalo se u drugom poluvremenu da to valja i sve se nekako skockalo. Presrećan sam, imao sam velika očekivanja, ali kada je prva utakmica, ništa nije sigurno. Što se publike tiče, večeras je bilo mnogo bolje nego prethodnih sezona. Drago mi je da je ona prepoznala našu želju da se borimo, kao i značaj činjenice da smo posle šest godina uspeli da izborimo plasman u Super A ligu, istakao je Stojanović posle susreta.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Miljan Bunjevčević sa 7 postignutih golova. On je svojom igrom pokazao da ima kvalitet i hrabrost da se naši i sa najboljim odbranama u Srbiji. Njemu uz rame u duelu sa „Moravom“ bio je Stefan Šaponjić sa pet postignutih golova, dok je pet igrača postiglo po tri gola – Savo Slavuljica, Ivan Distol, Jovan Stojanović, Srđan Komlanov i Miloš Ivošević. Trener „Dinama“ Ivan Petković, bio je zadovoljan igrom svojih igrača i nije želeo nijednog da ističe, već je naglasio da je kolektiv doneo prvu pobedu novom superligašu.

– Ušli smo nervozno u utakmicu, promašili smo „zicere“, nismo bili „pravi“ u napadu. Kada smo se opustili, počeli smo da igramo našu igru. Ekipa „Morave“ je jako iskusna, dugo igraju zajedno, taktički znaju da igraju jako dobro. Igraju duge napade i traže svoju šansu. Znao sam da u rotaciji oni ne mogu da izdrže sa nama dugo da trče. Danas je pobedila šira kluba, jer smo mi imali više igrača u rotaciji. Mislim da je to bilo presudno u ovom susretu. Imamo još dosta da radimo kada je reč o napadu, ali čestitao bih mojim momcima na požrtvovanoj i dobroj igri. Svih šesnaest igrača je danas igralo i svih šesnaest je zaslužno za ovu pobedu. Ono što moram da istaknem je da je nama u ovoj sezoni najveće pojačanje to što smo u utorak dobili Branka Radanovića, našeg dugogodišnjeg kapitena, momka koji je izneo celu prošlu sezonu. On je i ovog puta pokazao da je veliki čovek, veliki sportista i da je možda i najveći vojnik „Dinama“, rekao je posle prve pobede u Super A ligi, trener „Dinama“, Ivan Petković

Rukometaši „Dinama“ posle pobede u prvom kolu Super rukometne lige Srbije imaju dva osvojena boda. U narednom kolu, očekuje ih duel sa ekipom „Spartak Vojputa“ u Subotici, ekipom koja je na početku prvenstva savladala ekipu „Jugovića“ u Kaću rezultatom 19:32.

T. M.

PANČEVO, 10. septembar – Rukometaši pančevačkog „Dinama“ u prvom kolu Super A rukometne lige savladali su ekipu „Morave“ iz Velike Plane rezultatom 31:25 (13:12). „Žuto-crni“ su do pobede došli odličnom igrom u drugom poluvremenu, pošto su se u prvom malo „mučili“ u napadu, na šta je uticala trema, ali i veliko očekivanje brojne i izuzetno glasne pančevačke publike.