• Pančevački Dinamo razbio Metaloplastiku! (FOTO)

PANČEVO, 21. septembar – Rukometaši „Dinama“ savladali su „Metaloplastiku“ iz Šapca rezultatom 28:18, na poluvremenu (10:7), u trećem kolu Superlige Srbije. U odličnoj atmosferi Hale sportova na Strelištu, pančevački rukometaši su požrtvovanom igrom došli do druge pobede u sezoni.

Susret je počeo tvrdom igrom u odbrani na obe strane, međutim, kako je vreme odmicalo izabranici trenera Ivana Petkovića su pokazali više spremnosti i želje za pobedom. „Dinamo“ je nametnuo jak tempo koji gosti nisu u drugom poluvremenu nikako mogli da isprate. U trijumfu domaćih istakli su se mladi Miljan Bunjevčević s osam golova, kao i večeras neprikosnoveni golman Radule Radulović.

Radulović je sjajno branio, a u pojedinim situacijama izgledalo je kao da je njegov gol začaran. Ipak on ističe da je dobra odbrana pre svega timski rad.

Čestitao bih ekipi „Metaloplastike“ na dobroj utakmici, a mojim saigračima na pobedi. Pružili smo zaista odličnu odbranu, dok smo u napadu imali problema samo u prvom poluvremenu. U nastavku je to sve delovalo organizovanije. Nismo očekivali ubedljivu pobedu protiv „Metaloplastike“, ali mislim da smo sa dobrom i poštovanom igrom koju smo pružili zaslužili ovu pobedu. Ovo je timska igra, tako da bez moje ekipe ja ne bih mogao da pružim dobru partiju između stativa. Ovo je pre svega uspeh svih nas, rekao je Radulović.

Trener „Metaloplastike“, Veselin Vuković, rekao je da je iskustvo „Dinama“ bilo presudno za rezultat na utakmici.

Mnogo veće iskustvo, pre svega, u odbrani i ta čvrsta igra „Dinama“ je bila presudna na meču. Moji momci nisu nikako mogli da odgovore na taj zadatak. Mislim da je dobro što se jedan od centara rukometa kakav je Pančevo budi. To je svakako dobro za ovaj sport, jer što bude više kvalitetnija liga to će biti i više pojedinaca koji će moći da odgovore reprezentativnim obavezama. Na kraju bih čestitao ekipi „Dinama“ na odličnoj igri i zasluženoj pobedi, dodao je Vuković.

Dinamo je posle ove pobede zauzeo treće mesto na tabeli s četiri boda, a u narednom, 4. kolu koje je na programu predstojećeg vikenda, „žuto-crni“ će gostovati u Aranđelovcu, gde će odmeriti snage sa ekipom „Šamot 65″

Rukometaši „Dinama“ savladali su „Metaloplastiku“ iz Šapca rezultatom 28:18, na poluvremenu (10:7), u trećem kolu Superlige Srbije.