• Pančevački Dinamo zauzeo lidersku poziciju (FOTO)

Fudbaleri „Dinama 1945″ savladali su u derbiju sedmog kola Vojvođanske lige, grupa „Istok“, „Proleter“ iz Banatskog Karlovca rezultatom 3:0, pred oko 400 svojih navijača na Gradskom stadionu. U prvom poluvremenu je viđen neinteresantan fudbal, pa je prvih 45 minuta završeno bez golova. U nastavku kao po običaju „Dinamo 1945″ pruža bolju igru, postiže tri gola i zasluženo dolazi do nove pobede. Ovim bodovima pančevački tim je zauzeo lidersku poziciju u prvenstvu. Vođstvo domaćim je doneo u 51. minutu Aleksandar Stojanovski. Deset minuta kasnije gol za dva nula postiže Branisalv Tošić, a za konačnih 3:0 u 73. minutu zaslužan je Vanja Vuković.

Zadovoljan sam rezultatom. Prvo poluvreme je bilo dosta korektno, ali smo ih u drugom poluvremenu pregazili, tako da sam zadovoljan našom odličnom igrom u nastavku. Posle 0:0 na poluvremenu i trenerovih kritika u svlačionici, zaigrali smo bolje što je na kraju i dalo rezultata. U nekim trenucima smo se osećali umorno zbog napornih treninga, ali je bitno da se sve na kraju završilo u našu korist i moramo zbog toga biti zadovoljni, rekao je posle utakmice igrač „Dinama 1945″ Marko Stanojković.

Trener pančevačkog tima, Srđan Živojnov, bio je zadovoljan posle pobede i istakao je da je veoma teško igrati protiv ekipa koje dođu na Gradski stadion da se brane.

Čestitao bih, pre svega, mojim igračima na pobedi. Utakmica je bila izuzetno teška pogotovo u prvom poluvremenu, jer je nezgodno igrati protiv timova koji dođu u Pančevo da se brane. Moram biti zadovoljan kako je tim odigrao i nemam većih primedbi na njihovu igru i zalaganje. Iako smo zauzeli prvo mesto posle ovog kola ne smemo da se opustimo, jer je prvenstvo dugačko. Mi imamo jasan cilj i samouvereno idemo ka njemu.

Posle sedam odigranih kola Pančevci zauzimaju prvo mesto s 18 bodova uz učinak od šest pobeda i jednim porazom, a u narednom kolu sastaće se sa „Jedinstvom“ u Novom Bečeju.

Fudbaleri „Dinama 1945″ savladali su u derbiju sedmog kola Vojvođanske lige, grupa „Istok“, „Proleter“ iz Banatskog Karlovca rezultatom 3:0, pred oko 400 svojih navijača na Gradskom stadionu.