• Dejan Pešić osvojio srebro, ostali pančevački strelci važne bodove

Takmičari Streljačke družine „Pancevo 1813″ su započeli novu sezonu gađanja iz vazdušnog sportskog oružja 2016/17. nastupom 12 strelaca na prvom kolu Kupa Streljačkog saveza Srbije, po A programu. Ovo takmičenje je održano u nedelju (16. oktobar) u Novom Sadu. Pančevačka družina je bila jedina sa sve četiri moguće ekipe, tačnije sa ženskim i muškim ekipama iz puške i pištolja.

Najuspešniji Pančevac je bio, kao što se i očekivalo, Dejan Pešić, koji je osvojio srebrnu medalju sa visokim rezultatom od 620,6 krugova u konkurenciji seniora iz vazdušne puške. Od njega je bio bolji samo olimpijac Milutin Stefanović iz Kragujevca. Dejan je osvojio i 10 bodova za finalni meč Kupa, koji ce biti održan u februaru 2017. godine, a nakon borbe u još dva kola u Smederevu i Beogradu.

Gabriel Dautović je bio sedmi u konkurenciji seniora sa odličnim rezultatom od 616,7 krugova, koji mu je doneo 4 boda, a 3 boda je osvojila i juniorka Isidora Stojanović sa dobrim rezultatom od 409,7 krugova.

Ženska ekipa u gađanju puškom, u sastavu: Isidora Sojanović (409,7), Marija Aleksić (394,8) i Ivana Vislavski(382,3) iako podmlađena, uspela je da osvoji osmo mesto i 3 boda, a muška ekipa je osvojila 4 boda i sedmo mesto u sastavu: Dejan Pesić (620,6), Gabriel Dautović (616,7) i mladi David Dautović (563,3). Samo dvadeset krugova ih je delilo od pehara za drugo mesto, na koje su navikli sa Vukasinom Josipovićem u sastavu, koji je otisao u inostranstvo, nakon diplomiranja na dva fakulteta.

Pištoljem je najbolja bila Teodora Kljajić koja je osvojila peto mesto sa 361 krugom i šest bodova u kategoriji juniorki i dva boda u seniorskoj konkurenciji. Svi pištoljaši su postigli svoje najbolje rezultate, a Đorđe Jovčević je osvojio sedmo mesto i 4 boda sa 522 kruga u konkurenciji juniora, a Igor Stajčić je osvojio jedan bod za deseto mesto u konkurenciji juniora.

Ekipa pištoljašica u sastavu Teodora Kljajić (361), Ema Pizić (311) i Damjana Stojanović (289) je osvojila treće mesto i 8 bodova (sve su juniorke), a muška ekipa je osvojila 7 bodova za četvrto mesto, u sastavu Jovan Pavlica (512), i juniori Đorđe Jovčević (522) i Igor Stajčić (494).

Naredno kolo Kupa Srbije po A programu biće održano 18. novembra u Smederevu.

Takmičari Streljačke družine „Pancevo 1813″ započeli su novu sezonu gađanja iz vazdušnog sportskog oružja 2016/17. nastupom 12 strelaca na prvom kolu Kupa Streljačkog saveza Srbije, po A programu. Ovo takmičenje je održano u nedelju (16. oktobar) u Novom Sadu. Pančevačka družina je bila jedina sa sve četiri moguće ekipe, tačnije sa ženskim i muškim ekipama iz puške i pištolja.