• „Dinamo“ bolji od „Jedinstva“ u lokalnom košarkaškom derbiju

Košarkaši „Dinama“ juče su na svom parketu ubedljivo savladali „Jedinstvo“ iz Kačareva rezultatom 88:65, u utakmici 4. kola Druge regionalne lige grupa Sever-jug“. Ovo je treća vezana pobeda pančevačkih košarkaša.

Gosti iz Kačareva su odlično počeli susret i imali prednost posle prve četvrtine, ali već do poluvremena „Dinamo“ je uspeo da preokrene rezultat u svoju korist i da do kraja kontroliše utakmicu.

– Prezadovoljan sam nakon odigrane utakmice. Mnoge stvari koje smo dogovorili u svlačionici su ispoštovane na terenu. Broj izgubljenih lopti smo sveli na minimum. Pobeda je važna za nas, jer smo je ostvarili u periodu kada imamo previše povređenih i bolesnih igrača. Ono što me najviše raduje od svega je povratak na parket Miljana Radenkovića nakon teške povrede kolena. Njegova uloga je još uvek limitirana i nadam se da će u narednom periodu moći još više da doprinese igri. – rekao je trener Košarkaškog kluba „Dinamo“ Nenad Rakovac.

Nakon ove pobede, „Dinamo“ u sledećem kolu putuje u Pećince, gde će odigrati utakmicu protiv „Lokomotive„. Rakovac je istakao da će naredne dane iskoristiti za skauting kako bi saznao kvalitete predstojećeg rivala.

– Naredni rival je novajlija u ligi. Dosadašnje utakmice u sezoni je dobijao ili gubio sa malom razlikom. Pokušaćemo što više da saznamo o protivniku, šta ga krasi, kako bi što bolje odradili treninge tokom nedelje. Nadam se da ćemo na gostovanje Lokomotivi“ otići spremni i dobiti tu utakmicu.

Košarkaški klub „Dinamo“, sa utakmicom manje, posle 4 odigrana kola zauzima treću poziciju na prvenstvenoj tabeli.

Košarkaši „Dinama“ juče su na svom parketu ubedljivo savladali „Jedinstvo“ iz Kačareva rezultatom 88:65, u utakmici 4. kola Druge regionalne lige grupa Sever-jug“. Ovo je treća vezana pobeda pančevačkih košarkaša.