• DOM ZDRAVLJA PANČEVO: 20 godina postojanja Službe kućnog lečenja

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    013 Info

    Služba kućnog lečenja Doma zdravlja Pančevo obeležila je 20 godina svog postojanja u četvrtak, 23. marta. 

    Kada je počela sa radom, Služba kućnog lečenja imala je jednog lekara i tri tehničara, danas u ovoj službi radi dva lekara, sedam tehničara i dva vozača. U toku dan imaju dosta posla, ali uprkos nedovoljnom broju zaoslenih, timskim radom uspevaju da postignu dobre rezultate. 

    – Dnevno imamo i do 16 terena, radimo od 7 do 19 časova i imamo na donjem nivou tehnološkog optimuma brojčano stanje ljudi, rekao je načelnik Službe kućnog lečenja dr Velibor Radusinović i dodao: 

    – Puno se radi, kućno lečenje je nastavak bolničkog lečenja, upute dobijamo od lekara iz bolnice, najčešće od internista, hirurga, otrpopeda i onkologa.

    Služba kućnog lečenja je nastala je po ugledu na službu koja je postojala u Kikindi, a osnovao je prim. dr Đura Naumović. Ovom prilikom nas je podsetio na početke ove ustanove, ali je takođe istakao problematiku sa kojom se Služba kućnog lečenja danas susreće.

    Ljudi koji rade u Službi kućnog lečenja su ti koji treba da šire i unose nove elemente u sam posao. Od počeka, od kada je ova služba osnovana ona je opsluživala pančevačko jezgro. Sa ovim kadrom koji sada postoji ona i dalje ne može dalje. Moramo da priznamo da postoje teški pacijenti i van gradskog jezgra i da njima treba pomoć. To je ono gde treba da pomognu i oni koji su izvan ove službe, rekao je dr Naumović. 

    Direktorka Doma zdravlja Pančevo Danijela Ristovski Kornic je na temu nedostatka kadra rekla da su oni kao institucija svesni da je shodno broju pacijenata, neophodan i veći broj lekara, tehničara i vozača, ali da se čeka preporuka Ministarstva zdravlja na osnovu koje će biti donesena odluka na koji način će Služba kućnog lečenja biti unapređena.

    – Nama je cilj da dođemo do svih pacijenata kojima je to neophodno. U naseljenim mestima, lekari koji tamo rade odlaze takođe na teren. Isto tako zaposleni u Službi kućnog lečenja su tu da nesebičnu pomoć ponude svima i da dođu do svih pacijenata, rekla je direktorka Doma zdravlja. 

    U skladu sa težinom situacije u kojoj se pacijenti nalaze, treba naglasati da odlazak kod pacijenata ne podrazumeva samo pružanje medicinskih usluga, već i razumevanje i lepu ljudsku reč zaposlenih u ovoj Službi.

    – Pored svih medicinskih usluga najbitniji je taj psihički momemenat, kako prići pacijentu, ali i celoj porodici. Ima nas malo, ali svaka koleginica puno voli svoj posao, pa sve ono što preživljavamo u radu sa pacijentima, jedinim delom ponesemo i kući. Mi smo tu i da pacijentima pružimo pravu toplu reč, rekla je glavna sestra Službe kućnog lečenja. 

    Služba kućnog lečenja je pre dve godine preseljena iz objekata Doma zdravlja u prostorije Zdravstvene ambulante Strelište. U opremanju prostorija je pomogla Gradska uprava grada Pančeva. 

     

     

    Služba kućnog lečenja Doma zdravlja Pančevo obeležila je 20 godina svog postojanja u četvrtak, 23. marta. 

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Društvo