• Atletičari pančevačkog Dinama odlični u kvalifikacijama Kupa Srbije

U Sremskoj Mitrovici su proteklog vikenda održane kvalifikacije za juniorski KUP Srbije. To je završno takmičenje na atletskoj stazi za ovu takmičarsku godinu na otvorenim terenima pa su učešće uzeli svi relevantni juniori u Srbiji. Kao predstavnici pančevačke atletike nastupili su atletičari „Dinama“ i ostvarili odlične rezultate.

Sanja Marić je ponovo blistala. I ako još uvek pionirka ona je ubednjivo pobedila u trci na 800m a na 400m osvojila je srebrnu medalju. To je atletičarka koja će tek u narednom periodu pokazati o kakvom talentu se radi.

Lana Cvetkoski je još jedna atletičarka koja pokazuje konstantnost u svojim nastupima. Ona je osvojila srebrnu medalju u bacanju koplja sa novim ličnim rekordom od 31,15m kopljem od 600g. U bacanju diska osvojila je 4. mesto i plasirala se za finalno takmičenje kao i Sanja u obe discipline.

U muškom delu ekipe su se istakli dvojca naših atletičara. Oni su nastupili u dve discipline i u obe discipline osvojili su medalje i ostvarili plasmane za finalno takmičenje.

Aleksa Živanov osvojio je srebrne medalje u bacanju koplja i diska ali se za finalno takmičenje plasirao i u bacanju kugle i kladiva pa će na finalu KUP-a Srbije nastupiti u svim bacačkim disciplinama.

Strahinja Stevšić osvojio je dve bronzane medalje u trkama na 800m i 1500m. Imao je odlične dve trke 800m za 1:59 i 1500m za 4:20 a nadamo se da će u finalu ići dva lična rekorda.

Nastupili su i Anja Marić u troskoku i Dunja Atanacković na 400m ali i ako su obe atletičarke oborile svoje lične rekorde nisu se plasirale za finalno takmičenje.

Finale se održava sledećeg vikenda ponovo u Sremskoj Mitrovici, a nadamo se odličnim nastupima naših atletičara.