• BADMINTON: 17 medalja za Pančevce na Trofeju Beograda

U petak i subotu, 9. i 10. oktobra 2020, u hali Nacionalnog badminton centra na Adi Ciganliji u Beogradu, održan je jubilarni, 20. Trofej Beograda u badmintonu. U konkurenciji preko 100 takmičara iz 9 badmintonskih centara, takmičari iz Pančeva osvojili su čak 17 medalja.
    U konkurencijama seniora, titule su osvojili Luka Milić, član Badminton kluba Novi Sad i Marija Sudimac, članica kruševačkih Zmajeva. Najbolji takmičar iz Pančeva bila je članica Badminton kluba Dinamo, četrnaestogodišnja Marija Samardžija, koja je osvojila peto mesto u kategoriji ženskog singla.

Pored elitne kategorije, održani su i turniri u kategorijama juniora i seniora B, C i D. Osvajači medalja iz Pančeva na ovim turnirima su:

Juniorski kup – Uzrast do 15 godina
    • Muškarci pojedinačno: 2. Mihajilo Vig (BK Dinamo, Pančevo), 3. Petar Radonić (BK Pančevo);
    • Žene pojedinačno: 1. Maša Aleksić (BK Pančevo), 2. Katarina Vig (BK Dinamo, Pančevo);
    • Muški parovi:2. Vanja Bokan / Mihajilo Vig (BK Dinamo, Pančevo), 3. Marko Mihajlović (BK Zmajevi, Kruševac) / Petar Radonić (BK Pančevo);
    • Ženski parovi: 1. Maša Aleksić (BK Pančevo) / Marija Samardžija (BK Dinamo, Pančevo);
    • Mešoviti parovi: 1. Uglješa Mihajlović (BK Clear, Beograd) / Maša Aleksić (BK Pančevo), 2. Vanja Bokan / Marija Samardžija (BK Dinamo, Pančevo)B turnir – Mešoviti parovi: 3. Zoran Stepanović (BK Beograd) / Katarina Vig (BK Dinamo, Pančevo)

B turnir
    • Mešoviti parovi: 3. Zoran Stepanović (BK Beograd) / Katarina Vig (BK Dinamo, Pančevo)

C turnir
    • Muškarci pojedinačno: 1. Ivan Kosanović (BK Dinamo, Pančevo),
    • Muški parovi: 2. Dejan Milošević / Predrag Stanimirović (BK Dinamo, Pančevo),
    • Mešoviti parovi: 1. Predrag Stanimirović / Milica Stambolija (BK Dinamo, Pančevo), 3. Dejan Milošević / Jasmina Milošević (BK Dinamo, Pančevo).
    D turnir
    • Muškarci pojedinačno: 1. Dušan Acegan (BK Dinamo, Pančevo), 2. Andreja Šeremetović (BK Dinamo, Pančevo),
    • Muški parovi: 1. Ivan Kosanović / Aleksandar Stojanović (BK Dinamo, Pančevo), 2. Dušan Acegan / Andreja Šeremetović (BK Dinamo, Pančevo)

U petak i subotu, 9. i 10. oktobra 2020, u hali Nacionalnog badminton centra na Adi Ciganliji u Beogradu, održan je jubilarni, 20. trofej Beograda u badmintonu. U konkurenciji preko 100 takmičara iz 9 badmintonskih centara, takmičari iz Pančeva osvojili su čak 17 medalja.