• Dve šampionske titule za SD „Pančevo 1813”

Proteklog vikenda je u Beogradu održano Prvenstvo Srbije za pionire vazdušnom puškom i pištoljem po razvojnom B programu  i za juniore i seniore vazdušnom puškom po C programu SSS, sa kojim je završena sezona 2019/2020. Iz Streljačke družine „Pančevo 1813” je nastupilo 26 takmičara, i to sa ekipama u svim kategorijama.

U pionirskoj konkurenciji, mladi strelci su osvojili dve šampionske titule – prvaka Srbije. Iva Rakonjac je osvojila zlatnu medalju sa 186 krugova vazdušnom puškom u konkurenciji od 104 pionirke iz pedesetak klubova, a Marko Ninković je osvojio zlatnu medalju sa 180 krugova vazdušnim pištoljem u konkurenciji od 37 pionira u ovoj novoj disciplini.

Ekipa pionira vazdušnom puškom je zauze„la deveto mesto, a pionirki dvanaesto. Nastupili su pored Ive, Teodora Kondić sa 176 (deseta), debitantkinja Katja Bogdanović sa 133, Ognjen Bunčić sa 174, Ognjen Lukić sa 164 i Nemanja Đorđević sa 164 krugova.

Ekipa pionira vazdušnim pištoljem je zauzela peto mesto, a pionirki šesto. Nastupili su pored Marka, Nemanja Đorđević sa 148, Ognjen Bunčić sa 135, Iva Rakonjac sa 132, Katja Bogdanović sa 114 i Asja Bogdanović sa 96 krugova.

Ekipa juniorki je zauzela peto mesto, a nastupile su Iva Rakonjac koja je peta sa 361, Teodora Kondić koja je sedma sa 359 i Marina Mijatović sa 281 krugova.

Ekipa Juniora je zauzela šesto mesto, a nastupili su mladi pioniri  Ognjen Lukić sa 335, Nemanja Đorđević sa 325 i Ognjen Bunčić sa 314 krugova.

Ekipa seniora je zauzela sedmo mesto u konkurenciji 18 ekipa i 65 takmičara. Gabriel Dautović je zauzeo četrnaesto mesto sa 362, Dalibor Pavlović je devetnaesti sa 360, a nastupili su Dragutin Dimitrijević sa 348 i Boris Dragojević sa 342 kruga.

Već narednog vikenda mladi strelci putuju u Staru Pazovu na 2.kolo Lige Vojvodine, a 11 najboljih strelaca družine, u Smederevo na prvo kolo Kupa SS Srbije po A programu , čime i zvanično počinje nova sezona.

Proteklog vikenda je u Beogradu održano Prvenstvo Srbije za pionire vazdušnom puškom i pištoljem po razvojnom B programu  i za juniore i seniore vazdušnom puškom po C programu SSS, sa kojim je završena sezona 2019/2020. Iz Streljačke družine „Pančevo 1813” je nastupilo 26 takmičara, i to sa ekipama u svim kategorijama.