• “Kris Kros” salvadao Rumljane

U 16. kolu Druge muške regionalne lige ekipa “Kris Krosa” savladala je “Ru Koš” iz Rume rezultatom 116:88. Imali su dosta problema u odbrani danas izabranici Vuka Stanimirovića, pa su tek u drugom delu treće četvrtine uspeli da slome otpor sedmoplasirane ekipe u prvenstvu. Bolje su susret počeli gosti iz Rume i lepršavom igrom, sa velikim brojem dobrih poteza stekli prednost. Iako je u svojim redovima ekipa “Kris Krosa” imala dosta raspoloženih igrača u napadu, nisu uspeli da preokrenu rezultat dok god nisu zaigrali čvršće u odbrani. U 18. minutu su imali zaostatak od pet poena (43:48), ali su do kraja prvog dela igre serijom 14:4 preuzeli vođstvo u susretu (57:52). Mladi igrači “Kris Krosa” su navikli svoje navijače da postižu veliki broj poena na utakmicama, ali je 52 primljena za 20 minuta igre mnogo za ekipu koja može da igra veoma agresivno u odbrani. U nastavku je do izražaja došla mladost, duža kluba čete Vuka Stanimirovića, kao i dobar procenat šuta sa svih pozicija. Čim su sprečili protivnika da postigne poene u nekoliko vezanih napada, uspeli su da se ozbiljnije odlepe i da mirno privedu meč kraju u svoju korist za dvanaestu pobedu u sezoni. “Kris Kros” je i dalje lider prvenstva sa skorom od 12 pobeda i 3 poraza. Sledećeg vikenda Pančevci igraju u Šidu protiv ekipe “Partizana”. T.M.