• Odbojkašice Dinama iz Pančeva sigurne u Futogu

Odbojkašice pančevačkog Dinama bile su ubedljive na premijeri nove sezone u Futogu protiv debitanta u društvu najboljih. Pobedile su sa 3:0, po setovima 25:23, 25:14 i 25:16.

Domaće su bolje počele meč, ali je već sredinom prvog seta bilo očigledno da gošće servisima lako dolaze do poena.

Futožanke se nisu predavale, u završnici seta imale su priliku da izbore izjednačenje, ali je iskustvo Pančevki presudilo.

Od tog trenutka, sve je bilo na strani Dinama. Lazićeva i Kocićeva su uspešno završavale većinu napada „plavo-belih“, dok je nerešiva enigma domaćim odbojkašicama bio prijem servisa. U drugom setu osvojile su samo 14 poena, u trećem dva više, pa će prve bodove u novoj sezoni morati da traže u narednom kolu.

Pančevke su imale i dodatni razlog za zadovoljstvo, pošto su se revanširale ekipo iz Futoga za prošlosezonski poraz u Kupu.

U narednom kolu, Futog gostuje u Lajkovcu kod Železničara, dok Dinamo u Pančevu dočekuje Crvenu zvezdu.