• PANČEVAČKI SPORTSKI KUTAK: Tamiš potopljen u Valjevu

Sponozor rubrike:Dom

U 23.kolu Košarkaške lige Srbije u derbiju začelja  Metalac je u Valjevu pobedio Tamiš sa 76-71, po četvrtinama 22-23/ 22-19/ 17-13/ 15-16.

U pančevačkoj ekipi najraspoloženiji za igru bio je Fener koji je postigao 28 koševa, što je bilo nedovoljno da se osvoje spasonosni bodovi. Domaćin je ravnomerno raspodelio snage, a posebno je bio dominantan pod košem.

Metalac se bolje snašao i u jednoj izjednačenoj utakmici  zabeležio je 9 pobedu koja ga vodi u mirnu luku, dok će pretposlednji  Tamiš u naredna tri kola tražiti svoju šansu za opstanak. Naredni protivnik u nedelju 1. marta je Napredak iz Kruševca koji jednostavno (koliko god to teško bilo) mora da se pobedi, ali sudbina pančevačke ekipe sad zavisi i od rezultata drugih ekipa, pre svih Dunava, Vršca i OKK Beograda koji trenutno imaju pobedu više.